به گزارش کلهرنیوز ، هوشنگ بازوند امروز یکشنبه در شورای اداری استان کرمانشاه که در استانداری برگزار شد ضمن اشاره به اقدامات شایسته سردار حاج قاسم سلیمانی و عملیات‌های موفق ایشان اظهار داشت: به خاطر اقدامات شایسته و خدایی حاج‌قاسم باید یک پژوهشگاه علمی در رابطه با این مرد بزرگ در کشور راه اندازی شود.

وی در ادامه سخنانش به عملکرد موفق بانک‌ها در حوزه بحران‌هایی همانند سیل و زلزله و همچنین اشتغالزایی اشاره کرد و افزود: در استان کرمانشاه ۱,۳۰۰ میلیارد تومان وام کم بهره پرداخت شده است.

امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۰ نرخ بیکاری استان به میانگین کشوری برسد

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: در استان کرمانشاه در راستای تهیه و تدوین سند اقتصاد مقاومتی، اشتغال و رونق تولید کارها و اقدامات بسیار مهمی صورت گرفته است که خروجی خوبی داشته و امیدواریم با این اقدامات تا پایان سال ۱۴۰۰ نرخ بیکاری استان به میانگین کشوری برسد.

بازوند گفت: همچنین تلاش می‌کنیم تا پایان سال ۱۴۰۰ به لحاظ تورم جزو پنج استان ارزان کشور و در جذب سرمایه گذاری نیز جزو ۱۰ رتبه اول کشور باشیم.

مدیر ارشد استان کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر شرایط خوبی برای سرمایه گذاری در استان فراهم شده است و از هفته دولت تا دی‌ماه سال جاری ۸۲۱ مجوز سرمایه‌گذاری صادر شده است که نشان می‌دهد استان جاذبی برای سرمایه گذاری هستیم.

وی تصریح کرد: همچنین طی این مدت استان کرمانشاه در جذب سرمایه گذاری خارجی نیز موفق عمل کرده است و در حال حاضر سرمایه گذاران چینی کار خود را در این استان آغاز کرده‌اند و دستگاه‌ها باید در این راستا به آنها کمک کنند.

استان کرمانشاه قطب پتروشیمی کشور است

استاندار کرمانشاه استان کرمانشاه را قطب پتروشیمی کشور معرفی کرد و بیان داشت: تعداد ۳ شیمی فعال در استان داریم و چهارمین پتروشیمی با اعتباری بالغ بر ۷ هزار میلیارد تومان از سوی دولت در آینده نزدیک در اسلام آباد غرب به بهره‌برداری خواهد رسید که این کار در کشور بی‌سابقه است.

بازوند به تعیین تکلیف پالایشگاه آناهیتا ها پس از هفت سال اشاره کرد و افزود: در حال حاضر وزارت رفاه نسبت به فروش سهام آن اقدام کرده است و شستا و صندوق ملی سهام آن را به یک شرکت حقوقی واگذار کرده است و مابقی نیز در نظارت خود وزارت نفت قرار دارد.

مدیر ارشد استان همچنین از افتتاح و کلنگ‌زنی ۱۱۴۶ پروژه حوزه اقتصادی و عمرانی طی دهه فجر امسال خبر داد و بیان داشت: این پروژه‌ها با ۶ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار افتتاح و عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود که برآورد شده که ۷۴۴۶ شغل به دنبال آنها در استان ایجاد شود.

بازوند همچنین از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا در دهه فجر امسال سرکشی از خانواده معظم شهدا و جانبازان را در اولویت کارها قرار دهند و گفت: همچنین این مدت ارتباط را با مردم بیشتر کنند و گزارش عملکرد دستگاه‌ها را در اختیار مردم قرار دهند چرا که نظام جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال کارهای شایسته و بزرگ انجام داده و مدیران باید این آمار را با سایر کشورها مقایسه و برای مردم توضیح دهند.

انتخابات نمایش اقتدار جمهوری اسلامی است

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: انتخابات نمایش اقتدار جمهوری اسلامی است لذا در هر چه بهتر برگزار شدن آن باید همه مسئولین کمک کنند و پای کار باشند.

استاندار کرمانشاه گفت: حضور مردم در انتخابات امسال به خاطر شرایط حساسی که در آن قرار داریم بسیار مفید و مهم است و باید به یک انسجام ملی تبدیل شود و دشمنان را بیش از پیش ناامید کند.

وی بر بی‌طرفی مدیران تاکید کرد و بیان داشت: مدیران نباید از کاندیدای خاصی حمایت کنند در صورت مشاهده با چنین عملی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

بازوند در ادامه به اقداماتی که در حوزه زیرساخت‌های استان طی این مدت انجام شده است اشاره کرد و اظهار داشت: بر این اساس احداث جاده زلزله زرد در توسعه اقتصاد گیلانغرب و صادرات به عراق نقش عمده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۶۲۱ پروژه گازرسانی به روستاها در دست اقدام است، افزود: در سال ۹۲ در ۲۰۹ روستا گاز رسانی صورت گرفته بود اما امروز در ۱۳۲۱ روستا عملیات گازرسانی انجام شده که نشان از عملکرد موفق و سرعت بالای گازرسانی دارد.

دستگاه‌های اجرایی در روند ساخت باغ موزه دفاع مقدس باید جهادی وارد عمل شوند

مدیر ارشد استان پروژه باغ موزه دفاع مقدس را یک کار بسیار ارزشمند دانست و اظهار داشت: کلیه دستگاه‌های اجرایی در روند ساخت باغ موزه دفاع مقدس باید جهادی وارد عمل شوند چرا که این کار باید در استان انجام بگیرد و منتظر تهران نباشیم.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش با توجه به ورود سرمای شدید طی چند روز اخیر از مردم استان خواست تا نسبت به صرفه جویی در بحث سوخت توجه لازم را داشته باشند و تاکید کرد: در غیر این صورت مجبور هستیم که از برخی کارخانجات را قطع و تبدیل به سوخت مازوت کنیم که این مشکلات زیست محیطی را برای استان به وجود خواهد آورد./مرصاد

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :