به گزارش کلهرنیوز  ، شهاب نادری در خصوص افزایش کمک های بلاعوض و تسهیلات بانکی به مردم مناطق زلزله زده گفت: هفته گذشته به همراه آقای نجار رئیس ستاد مدیریت بحران کشور بعد از زلزله ۶/۲ دهم ریشتری، بازدیدی از مناطق زلزله زده داشتیم که در جریان این سفر هیئت دولت قول داد که پنج میلیون تومان به صورت بلاعوض و پنج میلیون تومان به صورت تسهیلات به مناطق روستایی و پنج میلیون تومان بلاعوض و ۱۰ میلیون تومان به صورت تسهیلات وام به مناطق شهری مازاد بر تسهیلات قبل  پرداخت کند.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی افزود: اما تا امروز خبری از پرداخت این مبالغ نبوده است و مردمی که در این باب به ما مراجعه کرده اند را به بنیاد مسکن ارجاع داده‌ایم. انشاالله که این کمک ها هر چه زود تر پرداخت شود چرا که مردم این منطقه گرفتاری‌های زیادی دارند.

وی ابراز داشت: همچنین در خصوص پرداخت وام های بازسازی ۴۰ و ۴۵ میلیون تومانی بعد از زلزله ۷/۳ ریشتری بیان داشت: بعضی از این وام ها پرداخت شده و برخی از آنها نیز پرداخت نشده است اما با وضعیت موجود احتمال اینکه برخی از مردم در فصل زمستان نیز بی سرپناه به مانند زیاد است. ما از آقای نجار و هیأت دولت درخواست داریم با  توجه به اینکه منطقه هر روز شاهد پس لرزه است  تا فصل زمستان فکری برای سرپناه مردم  شود.

مرادی با بیان اینکه  از اولین زلزله تا کنون این منطقه شاهد بیش از ۷۰۰۰ پس لرزه بوده است،گفت: بعد از زلزله اول بزرگترین پس لرزه ها ۶/۲ و ۵/۹ ریشتری بوده اند که خسارات قابل توجهی را به بار آورده اند. به همین دلیل مردم از لحاظ روحی نیز در وضعیت مناسبی نیستند چرا که هر روز  جان خود و خانواده شان را در خطر می بینند.

نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، روانسر در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: تنها راه نجات مردم از این وضعیت، ساخت خانه های ایمن و مقاوم سازی خانه ها است که ما از دولت، بنیاد مسکن و مدیریت بحران انتظار داریم فکری به حال این مردم بکنند تا در فصل زمستان بی سرپناه نباشند.

منبع: خانه ملت

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :