به گزارش کلهرنیوز ، به نقل از بازی دراز ، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سرپل ذهاب زمان وقوع این حادثه را دقایقی پیش ذکر کرد و اظهار داشت:  آتش سوزی که درچادرهلال احمرواقع در پیلوت واحد سه طبقه مسکونی نیمه کاره اتفاق افتاده بود با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی در کمترین زمان مهار و از سرایت آن به سقف پیلوت منزل جلوگیری شد.

وی علت وقوع آتش سوزی در چادر سکان اضطراری زلزله زدگان سرپل ذهاب را اتصال سیم برق ذکر کرد و افزود: در این حادثه، ۳نفر از اعضای خانواده و یک نفرازبستگان خانواده دچار مصدومیت شدند که یک پسربچه یک ساله توسط بالگرد اورژانس و یک دختر۲۱ ساله توسط آمبولانس به مراکزدرمانی استان کرمانشاه اعزام شدند و دو مصدوم دیگر دربیمارستان شهرستان سرپل ذهاب تحت درمان قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: چادر،پتو و اقلام مورد نیاز اولیه جایگزین به این خانواده تحویل داده می شود.

از زمان وقوع زلزله هفت و سه دهم ریشتری ۲۱ آبان و با اسکان اضطراری زلزله زدگان در چادرهای اهدایی جمعیت هلال احمر، این چندمین بار است که به دلایل مختلف از جمله بی توجهی به نکات ایمنی و اتصال سیم برق، این چادرها دچار حریق می شود.

زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.

این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۹۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

تصاویر تکمیلی:

این خبر را به اشتراک بگذارید :