به گزارش کلهرنیوز به نقل از روابط عمومی هلال احمراستان ، فرزین معتمدی، اظهار داشت: از ابتدای طرح اربعین تاکنون به ۴۶۱۵۱ نفر از زائران در استان اسکان داده شده است.

وی افزود: ۵۰۰ نفر از زائران که در شهر منذریه عراق به دلیل مشکلات حمل و نقل مجبور به اسکان اضطراری در این شهر شده بودند توسط این جمعیت اسکان داده شد.

معتمدی با اشاره به بهره‌مندی بیش از ۱۸ هزار و ۵۴۰ نفر از خدمات انجام فشار خون و تست قند خون عنوان کرد: طی ایام طرح اربعین ۹۸ خدماتی اعم از راهنمایی زائران، کمک به افراد ناتوان و توزیع بسته‌های فرهنگی نیز توسط اعضای جوانان هلال احمر به زائران ارائه شده است.

وی بیان کرد: ۲۱ پایگاه امداد و نجات هلال احمر استان در ایام اربعین به ۵۸۶ مورد حادثه امدادرسانی کردند که نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: بالگرد جمعیت هلال احمر استان نیز به صورت آماده باش در نقطه صفر مرز خسروی آماده خدمات‌رسانی به زائران است.

معتمدی خاطرنشان کرد: یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دو دستگاه آمبولانس به همراه ۱۲‌نفر پرسنل، نجاتگر و پرستار داوطلب نیز جهت خدمات‌رسانی به زائران به کشور عراق اعزام شده است.

 

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :