به گزارش کلهرنیوز ، محمد جواد آذری جهرمی روز پنجشنبه در جلسه روند پیگیری بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه در فرمانداری ثلاث باباجانی افزود: بعد از زلزله کرمانشاه مجموعه اقدام های حوزه ارتباطات این استان را از رتبه ۲۲ کشوری هفت رتبه بهبود داده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون استان کرمانشاه ۵۰۰ دکل مخابراتی دارد، وعده داد که در سال ۹۷، ۸۰ دکل ارتباطی در راه های استان نصب شود و نقاط کور ارتباطی این راه ها برطرف شود.
به گفته او، بزرگترین مشکل نصب دکل در مناطق کوهستانی تامین برق است که اگر آلودگی هوا وجود نداشته باشد می توان به وسیله سلول های خورشیدی تامین برق کرد اما به دلیل وجود ریزگردها نمی توان از سلول های خورشیدی استفاده کرد.
وی همچنین از قطعی بودن ایجاد شبکه فیبرنوری برای مرز سومار خبر داد و در خصوص ایجاد شبکه فیبرنوری در بازارچه های مرزی شیخ صله، تیله کوه و شوشمی نیز وعده پیگیری داد.
آذری جهرمی، دستور داد که لیست نقاط کور جاده های استان کرمانشاه تهیه و نسبت به رفع آن ها اقدام شود.
وی افزود: در مسیر سرپل ذهاب تا تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث و باباجانی پنج روستا مشکل آنتن دهی داشته اند که باید تا شهریور امسال برطرف شود.
وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات در خصوص روند بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه نیز بیان داشت: تعداد پیمانکاران مشغول به کار تناسبی با وسعت خرابی ها ندارد و اگر بخواهیم لااقل خانه های روستایی تا شهریور ساخته شوند لازم است برای تسریع در ساخت و ساز از پیمانکاران غیربومی استفاده شود.
آذری جهرمی، تنفس ۶ ماهه تسهیلات را شامل معافیت از سود بانکی دانست و به بانک ها در خصوص رعایت این موضوع تاکید کرد.
او در پایان از ساخت ۵۰ واحد ۶۰ متری در پنج مجتمع ۱۰ واحدی از محل کمک های مردمی کارکنان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای زوج های جوان در سرپل ذهاب خبر داد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز هزار و ۲۳۵ طرح ارتباطی استان کرمانشاه با ۲ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال هزینه را افتتاح کرد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند./ایرنا

این خبر را به اشتراک بگذارید :