به گزارش کلهرنیوز ، غفار صالحی روز چهار شنبه در جریان بازدید سرپرست فرمانداری روانسر از اجرای این طرح افزود: برآورد ساخت این مخزن ۱۴ میلیارد ریال است که تاکنون ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای آن هزینه شده است.
وی ادامه داد: این پروژه از ابتدای سال ۹۵ آغاز شده و با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
سرپرست فرمانداری روانسر نیز شتاب بخشیدن در ساخت این طرح زیربنایی را خواستار و تاکید کرد: مردم شهر شاهو مشکل کم آبی دارند و سرعت بخشیدن به این طرح موجب خواهد شد تا حدودی دغدغه های مردم این شهر برطرف شود.
سعدی مصطفی زاده با بیان اینکه مهمترین دغدغه ساکنان شاهو رفع مشکل کم آبی است، اضافه کرد: شبکه آب این شهر فرسوده است و بازسازی آن باید در اولویت باشد.
وی اظهار کرد: برای اصلاح شبکه و تکمیل مخزن آب شرب شهر شاهو در سال مالی جاری بیش از هشت میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که تاکنون ۷۰ درصد این اعتبارات تخصیص و هزینه شده است.
شهر شاهو ۲ هزار و ۱۱۵ مشترک آب و فاضلاب دارد و آب شرب آن از ۲ حلقه چاه و چند دهنه چشمه تامین می شود و ۲ باب مخزن آن نیز ۵۳۰ متر مکعب ظرفیت دارد.
شهر شاهو از توابع شهرستان روانسر است و در سال ۸۷ و از الحاق ۲ روستای همجوار قشلاق و منصورآقایی ایجاد شد و از آنجاییکه زیر ساخت های شهری مناسب و استاندارد نداشت با مشکلاتی از جمله مشکل تامین آب مواجه است.

ایرنا

 

 

 

 

÷

این خبر را به اشتراک بگذارید :