به گزارش کلهرنیوز ،  امیر فرهاد آریانفر در گفتگو با خبرنگارشبکه اطلاع رسانی مرصاد  در خصوص برنامه ها و اقدامات قرارگاه منطقه ای ارتش غرب کشور برای اربعین حسینی اظهار داشت: طی این ایام مسئولیت مرز با ارتش جمهوری اسلامی ایران است، اما مسئولیت حوزه داخل پایانه مرزی که مربوط به عبور و مرور زوار است را نیروهای مرزبانی ناجا به عهده دارند.

وی افزود: ما علاوه بر مسئولیت مرز، ۳ موکب را در منطقه راه‌اندازی کرده‌ایم که در پارکینگ خودروهای شخصی، پارکینگ اتوبوس ها و خود پایانه مرزی برقرار شده اند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده نزدیک به ۳۰ هزار پرس غذا در وعده های مختلف و میان وعده ها بین زائران تقسیم خواهیم کرد.

از راه‌اندازی پارکینگ ۴۰ هکتاری تا برپایی بیمارستان صحرایی و استقرار بالگردهای امدادی

وی از برپایی بیمارستان صحرایی ارتش در مرز خسروی به این مناسبت خبر داد و گفت: یک پارکینگ ۴۰ هکتاری نیز برای رفاه حال زائران با تامین امنیت کامل تدارک دیده ایم و کارهای آماده سازی و زیرسازی آن نیز انجام شده است.

این مسئول افزود: بالگردهای امدادی ما نیز از هوانیروز نیز در محل مستقر خواهند شد و با هماهنگی هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی به زائران خدمات رسانی خواهند کرد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش ادامه داد: تعداد قابل ملاحظه ای آمبولانس نیز برای خدمات‌رسانی در بیمارستان صحرایی ارتش مستقر کرده ایم.

پایش تصویری مسیر زائران توسط پهپادهای ارتش

فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش از پایش تصویری مسیر زائران در آن سوی مرز توسط پهپادهای ارتش خبر داد و گفت: این پهپادها پایش تصویری را تا عمق ۱۰۰ کیلومتر انجام خواهند داد.

امیر آریانفر افزود: علاوه بر این از نیروهای ویژه و تکاور مخصوص در محل مستقر خواهیم کرد که این نیروها بتوانند امنیت کامل را برای زوار برقرار کنند.

وی ادامه داد: ما به طور کلی همه اقدامات و خدماتی که نیاز است در منطقه به زائران اربعین حسینی ارائه شود را فراهم کرده ایم و امیدواریم بتوانیم خدمات خوبی را به همه زائران از اقصی نقاط کشور که قصد تردد از مرز خسروی دارند را ارائه کنیم.

استقرار بالن های پایش تصویری و دوربین های فوق پیشرفته

فرمانده قرارگاه منطقه ای غرب ارتش از فراهم کردن و بالن‌های پایش تصویری و دوربین‌های فوق پیشرفته در منطقه خبر داد و گفت: این دوربین ها تا عمق ۱۵ کیلومتر داخل خاک عراق را پایش می‌کنند و تصاویر به اتاقی تحت عنوان مانیتورینگ منتقل می‌شود.

وی افزود: این تصاویر از اتاق مانیتورینگ و از طریق فیبرنوری به ستادهای مربوطه در نیروی زمینی، ارتش و ستاد کل نیروهای مسلح منتقل می‌شود.

استقرار دوربین های پلاک خوان در پارکینگ خودروی زائران

این مسئول تصریح کرد: ما همچنین در پارکینگ ها، دوربین های پلاک خوان مستقر کرده ایم و علاوه بر این دوربین های پلاک خوان دوربین های فوق پیشرفته ما با برد بالا و فعالیت شبانه روزی کار پایش تصویری را انجام می دهند.

وی خاطرنشان کرد: تصاویر پایش شده  توسط پهپادها، دوربین های فوق پیشرفته و بالون های پایش تصویری در اتاق مانیتورینگ قابل مشاهده است و همه مسیر و فضای نورانی زائران اربعین پایش و رصد خواهد شد.

این مسئول با بیان اینکه در اتاق مانیتورینگ یک قسمت فرماندهی و کنترل را شکل داده ایم، هدف از به کارگیری پهپاد، بالون پایش تصویری و دوربین های فوق پیشرفته را افزایش ضریب امنیت زائران عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: ما همه تمهیدات لازم برای امنیت زائران را اندیشیده یم و با عزیزان ناجا و مرزبانی و برادران عزیزمان در سپاه قدس نیز در این زمینه هماهنگ هستیم.

امیر آریانفر خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران از هر آنچه که ظرفیت دارد، استفاده کرده که علاوه بر تامین امنیت زائران، خدمات قابل توجهی را به آنها ارائه کند.

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :