به گزارش کلهرنیوز ، سرهنگ عنایت فلاحی ، با اشاره به سابقه دیرینه مرز خسروی برای میزبانی از زائران اربعین اظهار داشت: مرز خسروی با وجود امنیت و زیرساخت مناسب، نزدیکترین مسیر را به عتبات عالیات همچون کربلا، کاظمین و سامرا دارد.

وی با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در راستای اتخاذ تدابیر لازم طی ماه‎های گذشته برای خدمات‌رسانی به زوار اربعین آماده شده بود خاطرنشان کرد: در این مدت پارکینگ‎های مورد نیاز، مکان‌های اسکان و افزایش تعداد گیت‌ها برای تسهیل تردد زوار اربعین انجام شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قصرشیرین با اشاره به اینکه نیروی انتظامی حافظ نظم و امنیت است خاطرنشان کرد: برای هرکدام از پارکینگ‎های خودرو در شهرستان قصرشیرین و مرز خسروی نگهبان مسلح گذاشته شده است و کنترل مسیرها توسط پلیس راه و راهور در حال انجام است.

فلاحی با بیان اینکه در سه نقطه ایستگاه بازرسی در شهرستان قصرشیرین فعال است عنوان کرد: ورودی نصرآباد به سمت خسروی لایه اول کنترل جمعیت توسط یگان ویژه است و تدابیر امنیتی و انتظامی کامل برای امنیت زائران انجام می‌گیرد.

فرمانده پلیس نیروی انتظامی قصرشیرین با اشاره به اینکه تا امروز کوچکترین موردی در بحث ناامنی و ایجاد مزاحمت برای زائران اربعین اتفاق نیفتاده است تصریح کرد:  زائران بسیاری از خسروی تردد داشته‌اند که در روزهای باقی مانده به اربعین این تعداد افزایش پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه برای ۵۰ هزار خودرو پارکینگ در شهرستان قصرشیرین پیش‌بینی شده است عنوان کرد: از ورودی نصرآباد به سمت خسروی و از ورودی خسروی به سمت داخل شهر اتوبوس‌ها آماده خدمات رسانی و انتقال  زوار هستند و در بحث تردد زائران اربعین محدودیت وجود ندارد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قصرشیرین با بیان اینکه ترددهای روان در مرز خسروی در حال انجام است خاطرنشان کرد: مسیر بطور کامل باز است و پذیرای زوار اربعین در مرز خسروی هستیم.

فلاحی با اشاره به اینکه با توجه به نزدیک شدن به اربعین جمعیت زیادتر خواهد شد عنوان کرد: زائران اربعین سفر خود را به روزهای آخر موکول نکنند و تا حد ممکن سفر خود را کوتاه کنند زیرا که امکانات اولیه در کشور عراق محدود است.

تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید :