به گزارش کلهرنیوز، جلیل بالایی با اشاره به اینکه مدرک تحصیلی برای روستاهای تا ۲۰۰ خانوار خواندن و نوشتن می باشد، اظهار داشت: بیش از ۲۰ درصد ثبت نام کنندگان دارای مدرک متوسطه و دانشگاهی هستند.

وی سهم ۲۷۲ نفری یعنی ۸ درصدی ایثارگران را یاداوری کرد و افزود: ۷۷ درصد داوطلبین نیروهای جدید و جوانی هستند که تاکنون سابقه عضویت در شورا را نداشتند که از این میزان ۷۰ درصد کمتر از ۵۰ سال سن دارند.

دبیر ستاد انتخابات ۱۴۰۰ با اشاره به فرصت سه روزه باقی مانده از داوطلبین خواست زمان ثبت نام  را به روز و ساعات پایانی موکول ننمایند و فردا جمعه هم این امکان به صورت غیر حضوری و نیز با مراجعه به بخشداری ها فراهم شده است.

مدیر کل سیاسی و انتخابات استانداری برای آن دسته از داوطلبینی که موفق به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه نشدند یادآور شد امکان ثبت نام مشروط بدون ارائه گواهی هماهنگ و اجرا می شود.

بالایی شوراهای اسلامی روستاها را فرصت ارزشمندی برای اداره امور محلی روستا توسط مردم توصیف کرد که از طریق دهیار منتخب شورا به انجام می رسد و از جوانان و تحصیل کردگان دانشگاهی خواست این فعالیت را ارج نهند و با ثبت نام خود  به تحکیم این نهاد و پارلمان محلی کمک نمایند.

لازم به ذکر است که در انتخابات شورای روستاها شرایط ثبت نام  داوطلبین از ۲۵ سال به بالا بوده و شرط اخذ رای از ۱۸ سال می باشد.

/منبع: تابناک

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :