به گزارش کلهرنیوز ، در اطلاعیه سازمان هواشناسی آمده است: با توجه به نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از بعدازظهر جمعه (۹ آذر) با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور روزهای جمعه و شنبه در مناطقی از سواحل دریای خزر، شمال غرب سپس غرب کشور بارش باران، وزش باد و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی رخ خواهد داد.

در این شرایط از بعدازظهر روز جمعه (۹ آذر) بارش باران و وزش باد در استان‌های گیلان، غرب مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه و روز شنبه (۱۰ آذر) بارش باران و وزش باد در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، رگبار و رعدوبرق و وزش باد در کرمانشاه، ایلام، غرب لرستان پیش‌بینی می‌شود.

در ارتفاعات کوهستانی شمال غرب، اردبیل و ارتفاعات البرز بارش برف پیش بینی می‌شود همچنین از جمعه شب تا یکشنبه (۹ تا ۱۱ آذر) مسیر جاده‌های کوهستانی شمال غرب و جاده‌های کوهستانی سواحل خزر به استان‌های مجاور بخصوص گردنه‌ها مه آلود پیش‌بینی و با احتمال بسیار موجب کندی یا اختلال در ترافیک جاده ای این مناطق می‌شود.

از این رو توصیه می شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، سازمان های امدادی و مدیریت بحران به کار گرفته شود./جام جم آنلاین

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :