به گزارش کلهرنیوز  ، سیدقاسم جاسمی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی در روز یکشنبه هفته آینده اظهار داشت: همه باید از اصول و ارزشهای نظام حفاظت کنیم در کمیسیون امنیت ملی و افرادی همچون فلاحت پیشه، ذوالنور و بروجردی افرادی در خط نظام هستند اما رای من در روز انتخابات امنیت ملی مشخص می شود.

وی عنوان کرد: همه باید خدمتگزار مردم به معنای واقعی باشیم و از مشکلات مردم بکاهیم باید تلاش شود همه مشکلات را تبدیل به فرصت کنیم در این میان نیز امام راحل (ره) فرمودند این مردم بهترین مردم در زمان بشریت بودند مردم این دوران هم که این گرانی ها مشکلات اقتصادی، بیکاری و فقر را تحمل می کنند اما مردانه پای انقلاب می ایستند بهترین مردم هستند.

جاسمی با بیان اینکه بسیاری از مسئولان نفوذی از ابتدای انقلاب تاکنون دنبال براندازی انقلاب بودند اما مردم به آنها اجازه ندادند، گفت: با توجه به اینکه ۲۴۰ هزار شهید و ۵۰۰ هزار جانباز در جنگ تحمیلی تقدیم انقلاب کردیم باید تلاش کنیم در مجلس نیز قبل انتخاب نمایندگان، وحدت رویه و انسجام را ایجاد کنیم زیرا این وحدت می تواند در عمران و آبادانی استان اثرگذار باشد.

وی بیان داشت: بنده محوریت ایجاد وحدت میان نمایندگان استان را بر عهده گرفتم و به شدت دنبال استانی شدن انتخابات با هدف تقویت وحدت بودم و معتقدم حالا که این اتفاق نیفتاده توان نمایندگان تحلیل می رود.

آخرین وضعیت پالایشگاه آناهیتا

جاسمی درباره آخرین وضعیت پالایشگاه آناهیتا گفت: با توجه به مسکوت ماندن قضیه پالایشگاه نفت با وزیر نفت جلساتی برگزار شد و وی متعاقد شد از طریق ورود پیمانکار، یا از فاینانس خارجی یا استفاده از ظرفیت داخلی این پروژه از سر گرفته شود بنده با فاینانس خارجی موافق نیستیم چون در داخل ظرفیتی مثل قرارگاه سازندگی خاتم وجود دارد برمبنای جلسات برگزار شده با قرارگاه سازندگی خاتم پیمان این قرارداد بسته شده است.

وی با بیان اینکه دلیل مسکوت ماندن این پروژه نبود متولی مشترک و نبود تسهیلات است عنوان کرد: کرمانشاه برای داشتن پالایشگاه آناهیتا مرکزیت داشت و بر اساس نظر کارشناسی در ۹۰ سال پیش این پالایشگاه برای کرمانشاه احداث شد که نشان از مقرون به صرفه بودن و داشتن توجیه اقتصادی با توجه به نفت خیر بودن کرمانشاه، دارد.

جاسمی در مورد بودجه مرزها نیز گفت: بر اساس قانون برنامه ششم توسعه یکی از کارهای مهم تقویت مرزها بود که باید صورت می گرفت در این میان هم مرزبانی و هم ارتش و هم سپاه مستقر بودند و در بخش شمال غرب و غرب کشور که مشکلات امنیتی داشتیم وارد عمل شدند در این خصوص مجلس لایحه ای در خصوص تامین بودجه برای مرزها در دست دارد بر همین مبنا قرار شد بودجه های لازم را در اختیار مرزبانی و وزارت کشور قرار دهد.

ماهیدشت و سرفیروزآباد هم به لیست مناطق جنگی اضافه می‌شوند

جاسمی گفت: با وجود اینکه شهرستان کرمانشاه در زمان جنگ تحمیلی در معرض تهاجم موشکها و هواپیماهای دشمن بود از آن زمان کرمانشاه در شرایط جنگی کامل قرار گرفته بود اما با گذشت ۳۰ سال از پایان جنگ در راستای الحاق کرمانشاه به مناطق جنگی مذاکرات زیادی انجام شد تا بالاخره در مورد کارمندان احکام صادر شد و برای بازنشستگان یک استفساریه ای توسط نمایندگان امضا شد تا در قانون برنامه ششم بازنشستگان هم اضافه شود و این حق اگر در صحن رای آوردشامل حال بازنشستگان هم می شود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هفته آینده مجوز الحاق ماهیدشت و سرفیروزآباد به لیست مناطق جنگی اخذ می شود.

عدم موافقت عراق برای بازگشایی خسروی

وی با اشاره به لزوم بازگشایی مرز خسروی افزود: رایزنی لازم در داخل کشور با تمام مراجع مربوطه برای این منظور صورت گرفته و مشکلی وجود ندارد؛ حتی در سال ۹۶ سرمایه گذاری صورت گرفت و زیرساخت های لازم ایجاد شد اما طرف عراقی با بازگشایی مرز خسروی موافق نیست، از سوی دیگر در استان دیالی هنوز امنیت کامل برقرار نیست و پاکسازی به صورت کامل انجام نشده است.

جاسمی تصریح کرد: وزارت خارجه و سفیر ما در عراق به دنبال بازگشایی مرز خسروی است و ما دنبال این هستیم بار ترافیکی بر روی مرز مهران کاهش یابد.

آمریکا در مذاکره صداقت ندارد

وی در مورد درخواست آمریکایی‌ها برای مذاکره هم گفت: دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی باید به فعالیت خود ادامه دهد و بر اساس رهنمودهای رهبری به جز رژیم اشغالگر اسرائیل با هیچ کشوری مشکل نداریم حتی اگر آمریکایی ها صادقانه پای میز مذاکره آینده و تحریم های ظالمانه را بردارند با اذن رهبر معظم انقلاب که سخنان ایشان فصل الخطاب است مشکلی نخواهیم داشت البته این شرایط را در آمریکایی ها نمی بینیم که با این صداقت و برداشتن تحریم ها بخواهند وارد عمل شوند زیرا در موضوع برجام ۶ سال دستگاه دیپلماسی را معطل کردند و با اقدام ناشیانه ترامپ همه چیز برهم خورد./منبع:مرصاد

 

تصاویر

این خبر را به اشتراک بگذارید :