به گزارش کلهرنیوز، محمدی‌ زاد بخشدار مرکزی اسلام آباد غرب گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در سطح کشور، استان کرمانشاه و شهرستان اسلام آباد غرب به عنوان یکی از بخشداری های پیشرو در حوزه مبارزه با ویروس کرونا پیشقدم شده ایم.

بخشدار مرکزی شهرستان اسلام آبادغرب در خصوص اقدامات انجام شده در سطح شهرستان اذعان کرد: ما تا کنون توانسته ایم  بیش از ۹۳ روستا هر کدام به مدت ۳ الی ۴ بار ضدعفونی شده است و در مورد اطلاع‌ رسانی از طریق انتشار بنر پیام های آموزشی و تبلیغاتی برای مردم که در راستای بیماری کرونا به یک آگاهی کامل برسند انجام دادیم.

مسئول مربوطه تصریح کرد: مهمترین کاری که بخشداری مرکزی انجام داده اطلاع رسانی از طریق فضای مجازی  است و در این راستا گروهی به عنوان بخشداری دهیاران و شوراهای روستا ها تشکیل شده و مطالبی که از طرف ستاد مدیریت پیشگیری از کرونا به ما ابلاغ می‌شود در این گروه اعلام و دهیاران و شوراهای روستا ها مطالب را به مردم اطلاع می دهند.

وی افزود: با توجه به وضعیت قرمز اعلام شده خودروهایی را به ۱۴روستا ودهستان فرستاده ایم که به  اطلاع دهند  در خانه های خود مانده و رفت و آمد مردم به شهررا  کمتر کنند.

محمدی‌زاد دربحث تدفین  افرادی که به علت بیماری کرونا مرحوم شده اند گفت: در روستای شیان و برف آباد دو تن از افرادی که به علت بیماری از دنیا رفته اند با کمک دوستان بهداشت و دهیاری و شوراها و مردم با کمترین میزان حضور مردم با رعایت اصول بهداشتی تدفین شده اند.

وی با ارائه آماری در خصوص  بخش مرکزی خاطرنشان کرد: بخش مرکزی دارای۸۰ روستا، دهیاری و شورا مباشد که در این بین ۱۳ روستا فاقد دهیار و شورا است که جمعاً ۹۳ روستا و چهار دهستان حومه جنوبی؛حومه شمالی ؛شیان و حسن آباد را شامل می‌شود که به ۱۳ روستای فاقد دهیاری و شورا از طریق دهیاری های همجوار و بخش مرکزی مطالب و موارد مربوطه را ارائه کرده ایم .

مسئول مربوطه در خصوص اعلام اوج گرفتن این بیماری در فروردین و اردیبهشت از سوی ستاد کشوری پیشگیری از کروناگفت: بخشداری مرکزی با تامین مالی دهیاری‌ها  و ضدعفونی کردن  یک الی دو بار در هفته به پیشگیری از روند روبه رشد کرونا کمک کرده است و در این بین از لحاظ بهداشتی روستاها از شهر بهتر و مورد تایید تر می باشد.

محمدی زاد در پایان با تشکر از اصحاب رسانه جهت اطلاع رسانی به مردم از تمام مردم خواست تا جایی که امکان دارد پیام های بهداشتی را در نظر بگیرند و اصول بهداشتی را رعایت کنند و در خانه بمانند و مطمئن باشند با همت آنها و مسئولین این مجموعه را کنترل کرده و کرونا را شکست خواهیم داد./اسلام آبادخبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :