به گزارش کلهرنیوز، ابراهیم شکیبا  اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۸۸۱ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری شدند که ۷۶۳ نفر از آنان ترخیص شده اند و اکنون ۱۰۲ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه اعلام تعداد بیماران در شهرستان‌ها منجر به سفر تعدادی از شهروندان به شهرستان‌های سالم‌تر شده و اعتراض مردم آن مناطق را در بر داشته از این پس آمار بیماران کرونایی به تفکیک شهرستان‌ها ارائه نمی‌شود.

شکیبا با بیان اینکه بیش از ۵۰ درصد بیماران در روزهای گذشته یا میهمانی از استان‌های پرخطر داشتند یا به این استان‌ها مسافرت کرده‌اند گفت: از مردم درخواست می‌شود که در این ایام نه به مسافرت بروند و نه میزبان مسافرانی از دیگر استان‌های کشور باشند.

وی افزود: براساس برآوردهای انجام شده بیش از ۸۰ درصد مردم استان به منظور مقابله با کرونا با دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی همکاری دارند و توصیه‌های بهداشتی را جدی می‌گیرد.

شکیبا بیان کرد: با این وجود هنوز بین ۱۰ تا ۲۰ درصد مردم جامعه توجهی به توصیه‌های بهداشتی ندارند و رفتارهای پرخطر در رابطه با شیوع بیماری کرونا انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه احتمال اوج‌گیری کرونا در کرمانشاه وجود دارد گفت: در صورتی که جمعیت ۱۰ تا ۲۰ درصدی بی‌توجه به مسائل بهداشتی مقابله با کرونا را جدی نگیرند با بحرانی جدی در کرمانشاه روبرو خواهیم شد./تسنیم

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :