به گزارش کلهرنیوز، محمد ابراهیم الهی‌تبار، اظهار داشت: طرح فاصله گیری اجتماعی خواست اکثریت مردم است واجرای این طرح که با هدف حفظ سلامت مردم و قطع زنجیره انتقال وبروس کرونا است از بامداد امروز آغاز شده است.

وی عنوان کرد: مرحله نخست این طرح تا ۱۵ فروردین ماه ادامه خواهد یافت و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته طرح فاصله گیری اجتماعی پس از ۱۵ فروردین ماه نیز با رفع نواقص و اصلاح آن  یک هفته دیگر ادامه می‌یابد.

الهی‌تبار گفت: بر این اساس، تنها افرادی اجازه ورود به شهرهای استان را خواهند داشت که ساکن یا مقیم آن شهر بوده و مسافران اجازه تردد در شهرهای استان را ندارند و باید از کنارگذرها عبور کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه افزود: خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاها، مایحتاج مردم و سوخت مشمول این ممنوعیت ها نخواهند شد.

الهی‌تبار گفت: به موجب طرح فاصله گیری اجتماعی، مدارس، دانشگاه‌ها، پارک‌ها، استخرها و تمامی اماکن تجمع و تفرجگاهها تعطیل خواهند شد و برگزاری هرگونه تجمع اعم از رسمی یا غیر رسمی نیز ممنوع خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه اصناف و کسب و کارها در این طرح به سه گروه تقسیم شده‌اند عنوان کرد: گروه اول صنوفی هستند که نباید در این ایام تعطیل شوند که فروشگاه‌های مواد غذایی، میوه فروشی‌ها، داروخانه‌ها و مراکز تامین کننده مواد غذایی مردم را شامل می‌شوند.

وی افزود: گروه دوم صنوفی خواهند بود که باید در مدت اجرای این طرح تعطیل باشند که پاساژها، مراکز خرید پوشاک و البسه، قهوه‌خانه‌ها، تالارها، باشگاههای ورزشی، بازارروزها، سینماها، خدمات چاپ و آتلیه‌ها شامل آن می‌شوند و واحدهایی که از تعطیلی خود در مدت اجرای این طرح ممانعت کنند به مدت یکماه پلمب خواهند شد.

الهی‌تبار بیان کرد: گروه سوم صنوفی خواهند بود که به صلاحدید استان می‌توانند به طور محدود ارائه خدمات دهند که شامل دفاتر پیش خوان پلیس بعلاوه ۱۰، هتل‌ها و پایانه‌های مسافربری می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری گفت: در مدت اجرای طرح فاصله گیری اجتماعی ادارات نیز با حداکثر یک سوم نیروی انسانی خود خدمات ضروری را به مردم ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه بر اساس این طرح؛ نحوه شناسایی افراد غیر بومی با پلاک خودروها،کارت ملی یا شناسنامه و بیمه نامه انجام می‌شود عنوان کرد: ضمانت اجرای طرح فاصله گیری اجتماعی نیز جریمه نقدی ۵۰۰ هزار تومانی و توقیف یک ماهه خودرو خواهد بود و مسئولیت میدانی ترددها نیزبا نیروی انتظامی است.

وی با بیان اینکه ممنوعیت تعیین شده برای تردد افراد در طرح فاصله گیری اجتماعی شامل کارمندان و کارگرانی که محل کارشان خارج از استان است نمی‌شود گفت: فرمانداران باید پیش بینی لازم برای تردد و یا اسکان مسافران را داشته باشند و نسبت به بومی سازی طرح اقدام کنند./تسنیم

 

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :