به گزارش کلهرنیوز ،اقدام موهن نشریه فرانسوی “شارلی ابدو” در باز نشر کاریکاتورهای اهانت‌آمیز نسبت به ساحت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله وسلم، وتوهین به ارزش‌های والای اسلامی و عقاید بیش از یک میلیارد مسلمان در جهان، قلب موحدان عالم را جریحه‌دار کرد و بار دیگر جلوه دیگری از لیبرال دموکراسی، مدرنیته و جاهلیت مدرن را به رخ جهانیان کشید. این اقدام موهن نتیجه همان مدرنیته انسان مداری است که ارزش‌ها و کرامت انسانی را به سخره گرفته، موهبت الهی آزادی را در بند کژفهمی‌های خود به اسارت کشیده و ولنگاری را به جای هنر آزادی‌بخش بر افکار عمومی تحمیل کرده است.

این اهانت به الگوی خوبی ها و مهربانی ها، نتیجه همان لیبرال دموکراسی است که یک روز به بهانه آزادی، فعالیت گروه‌های تروریستی و کشتار زنان و کودکان در یمن، عراق، سوریه، فلسطین، افغانستان و… را آزاد و حمایت و پشتیبانی از آنها را توجیه می‌کند، روز دیگر توهین به ادیان الهی و ارزش های والای انسانی و مقدسات صدها میلیون انسان را توجیه و حتی ترویج و تشویق می‌کند .

این حرکت رذیلانه و موهن توهین به پیامبر گرامی اسلام گرچه به ظاهر توسط رسانه  ای فرانسوی و توسط جمعی از جاهلان حقیر و بداندیش واقع شده است، اما در اصل، نشان ازاتخاذ راهبرد اسلام هراسی  و پشت پرده‌های پیچیده و کینه‌توزانه‌ دارد که خصمانه علیه مقدسات اسلامی کار می‌کند و رفتار ابلهانۀ رئیس جمهوری فرانسه که به بهانۀ دفاع از آزادی بیان و عقیده، آن را تایید کرده است سندی بر آن راهبرد می باشد.

سیاست کینه توزانه و خصمانه اسلام‌ستیزی که توسط صهیونیسم بین‌الملل و استکبار جهانی هدایت می‌شود، به یقین با طراحی عوامل خودفروخته رسانه ای و در اندیشکده ها و سازمان‌های صهیونیستی آمریکا و برخی دولت‌های اروپایی طرح‌ریزی‌شده و برای اجرا به مزدوران جنایتکار که در لباس روشنفکری یا رسانه ای و با اسم برخورداری از آزادی بیان در دنیای دروغین و متمدن غربی، جولان می دهند، به اجرا گذارده می شود .

اقدام ننگین نشریه فرانسوی مصداق بارز تنفرپراکنی و توهین به مقدسات و نقض آشکار حق آزادی دین، باور و عقیده و نیز نقض روشن مواد ۱ و ۱۸ اعلامیه حقوق بشر و نیز نقض بخش نخست از بند سوم ماده ۱۹ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی است که مطابق ماده ۳۲ قانون آزادی مطبوعات فرانسه هم جرم به شمار می‌آید.

لذا حقوق دانان بسیجی و انقلابی ضمن محکومیت این اقدام موهن اعلام می دارد:

۱- اقدام موهن نشریه فرانسوی “شارلی ابدو” در باز نشر کاریکاتورهای اهانت‌آمیز نسبت به ساحت پیامبراعظم، ناشی از آزادی بیان و عقیده نیست بلکه انعکاس کینه نسبت به اسلام و مسلمانان است. این نوع اقدامات مذبوحانه که در تاریخ غرب کم نیست باعث تضعیف آرمان‌های جامعه جهانی برای همزیستی مسالمت‌آمیز و رخنه تفرقه میان ادیان الهی می‌شود.

۲-  اظهارات «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه را که حاضر به محکوم کردن اقدام شارلی ابدو نشد و آن را از مصادیق آزادی بیان دانست، به شدت محکوم می‌کنیم و آن را اظهاراتی وقیحانه و کینه‌توزانه می‌دانیم .توهین به پیامبران، خودِ تروریسم است و توهین به دین، مقدسات و پیامبران، جنایت علیه بشریت می باشد.

۳- آزادی مطبوعات و اندیشه با تحریک به نفرت پراکنی و خشونت و اهانت به ادیان حاصل نمی‌شود، اما نشریه فرانسوی شارلی ابدو به بازنشر کاریکاتور‌های موهن به حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم عادت کرده است. این نشریه در سال ۲۰۰۶ میلادی پس از آنکه نشریه دانمارکی یولاندس بوستن، کاریکاتور موهنی علیه پیامبر گرامی اسلامی منتشر کرد ۱۲ کاریکاتور موهن علیه پیامبر گرامی اسلام منتشر کرد.لذا انتشار هرگونه کاریکاتور، خبر، تصویر، یادداشت از طریق هرگونه رسانه‌ای در جهان علیه دین حنیف اسلام یا پیامبر(ص) یا پیامبران دیگر محکوم بوده و بایستی آمرین، مباشرین و عوامل آن در دادگاههای صالحه محاکمه گردند.

۴- اقدام مطبوعات غربی در بازنشر کاریکاتور‌های موهن به اسلام و مسلمانان یک گام تحریک کننده احساسات مسلمانان در سراسر جهان و تغذیه کننده فرهنگ نفرت پراکنی و خشونت است بر این اساس همه مسلمانان، مبلغان، علما وطرفداران صیانت از کرامت و ارزش های انسانی را، به محکوم کردن عاملان توهین به پیامبر اسلام (ص) فرامی‌خوانیم  و درباره افتادن در باتلاق فتنه‌ها،هشدار می دهیم.

۵- بشریت در این روزهای سخت به دلیل بحران کرونا به تلاش بیشتری برای همبستگی و احترام به تنوع فرهنگی و دینی و تقویت مذاکره در تمام سطوح نیاز دارد نه اقدامات و اظهارات کینه‌توزانه‌ای که انزجار، نژادپرستی و تبعیض  و اسلام ستیزی را ایجاد می‌کند لذا از سازمان‌های بین المللی مدعی حفظ حقوق بشر که ادعای حمایت از حقوق بشر و مقابله با نفرت‌پراکنی و تروریسم را دارند، می‌خواهیم که به مسوولیت‌ های خود در این زمینه عمل نماید.

۶- آمریکا و صهیونیسم بین الملل و پادو های حقیر آنها در فرانسه بدانند اگر در مقابل دین ما بایستند در مقابل تمام دنیای آنها خواهیم ایستاد و منافع آنها را در هر کجای جهان به خطر خواهیم انداخت.

ما حقوق دانان انقلابی امت اسلام ضمن ابراز تاسف و انزجار شدید و اعلام محکومیت توهین به مقدسات اسلامی، آمریکا، صهیونیسم بین الملل، حکومت و مقام های فرانسه را آمر و عامل و مسئول اصلی این اقدام مجرمانه و شیطانی و ناقض حقوق بین الملل دانسته و نشریه فرانسوی شارلی ابدو را تنها یک پادو و مأمور حقیر و مزدور صهیونیسم اعلام می کنیم و هر کدام را به فراخور مباشرت و تسبیب شایسته مجازات انقلابی در مکان و زمان مناسب خود می دانیم.

دشمنان می دانند و بدانند که یقینا فرزندان پاکباخته امت اسلامی در گوشه گوشه جهان، با اقتدا به سرور و سالار شهیدان کربلا، در مقابل اسلام ستیزان و هتاکان به پیامبر اعظم مسلمانان با تمام قدرت خواهد ایستاد و با فریاد « هیهات منا الذله» و استفاده از تمام ظرفیت های ممکن و در دسترس، چون صاعقه ای بر سر آنان یورش آورده و انتقام توهین به مقدسات اسلامی را از عوامل صهیونیسم بین الملل خواهند گرفت. هرچند از سازمان های بین المللی مدعی حقوق و انسانیت که آلت دست محافل زرسالار صهیونیستی هستند هیچ اقدام حقوقی و مناسبی انتظار نمی رود با وجود این، با آنها اتمام حجت کرده و اعلام می کنیم برای اینکه بیش از این آبروی نداشته خود را از بین نبرند به خود آیند و با اعلام انزجار و محکومیت عوامل این جنایت،  از جریحه دار شدن بیش از پیش احساسات چند میلیارد مسلمان جلوگیری نمایند و نگذارند شعله های خشم مقدس آنان بیش از این بر افروخته شود.

نهادهای حقوقی بین المللی اسلامی و اندیشمندان جهان  اسلام، بطور مستقل و استوار علیه این جنایت فاجعه آمیز موضع گیری کنند و صهیونیسم متبلور در اقدام رژیم فرانسه را با قطع روابط اقتصادی و سیاسی و اخراج سفرای آن محکوم سازند. این کمترین انتظاری است که از آنان می رود تا امت اسلامی باور کنند این سازمان ها، مقامات و شخصیت ها با محافل صهیونیستی و سردمداران یهودی صفت و مزدور صهیونسم پیوند وابستگی و مزدوری ندارند.

و در پایان از مسئولین محترم در قوای سه گانه به ویژه دستگاه دیپلماسی می خواهیم تا برای صیانت از ارزش های والای اسلامی چند میلیارد مسلمان، ضمن برخورد قاطع و جدی با آمران، عاملان، مباشران و مسببان این اقدام مجرمانه بین المللی؛ تحویل آنها به محکمه را از دولت فرانسه پیگیری و مطالبه نمایند./به نقل از معاونت حقوقی امور مجلس

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :