به گزارش کلهرنیوز به نقل از صدا و سیما، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در آغاز سفرش به نیویورک در فرودگاه این شهر ضمن اعلام برنامه های سفرش به امریکا گفت: اقدام جمهوری اسلامی و واکنش جامعه بین المللی به خروج آمریکا از برجام، برای آمریکایی ها بسیار ناخوشایند خواهد بود.

وی همچنین گفت: من برای شرکت در اجلاس ویژه ای که رئیس مجمع عمومی سازمان ملل برای بحث درباره صلح پایدار در نیویورک تشکیل داده به اینجا آمده ام.

وزیر امورخارجه کشورمان ادامه داد: این اجلاس فرصتی برای ما ایجاد می کند که دیدگاه های جمهوری اسلامی به ویژه در مورد پیشنهادهایی که برای ایجاد گفتگو و امنیت پایدار در منطقه خلیج فارس و در همسایگی مطرح کردیم، ایده منطقه قوی که دولت جناب آقای دکتر روحانی برای ایجاد پایداری، امنیت و آرامش در منطقه مطرح کرده اند، در مجمع عمومی اعلام کنیم و با سایر اعضای مجمع عمومی در این زمینه مشورت کنیم.

ظریف افزود فردا با رئیس مجمع عمومی که در واقع این اجلاس به پیشنهاد ایشان تشکیل شده گفتگو خواهم کرد و با دیگر اعضایی که برای شرکت در این اجلاس حضور خواهند داشت با بعضی از آنها، گفتگو خواهیم داشت.

وی همچنین گفت: حضور در نیویورک، فرصتی خواهد بود که با برخی گروه های فکری، تعدادی از رسانه ها در اینجا، برخی سردبیرها و در واقع کسانی که نخبگان سیاسی محسوب می شوند، خارج از دولت آمریکا، گفتگو داشته باشیم مخصوصا با توجه به شرایط کنونی منطقه که خطر سیاست های غلط آمریکا می تواند منطقه ما را به سمت بسیار خطرناکی در سوریه بکشاند.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :