به گزارش کلهرنیوز به نقل از تسنیم از کرمانشاه، احمد وحیدی وزیر کشور به درخواست استاندار کرمانشاه سفر خود به این استان را یک روز دیگر تمدید و بامداد امروز از محله آقاجان بازدید کرد.

وحیدی در این بازدید آخرین وضعیت اجرای طرح ساماندهی آقاجان را بررسی و با جمعی از اهالی محله به صورت مستقیم و چهره به چهره گفت وگو کرد.

در طرح ساماندهی محله آقاجان، ارتقای زیرساخت‌ها(آب، شبکه فاضلاب، آسفالت و غیره)، توسعه فضاهای فرهنگی، برنامه‌های فرهنگی، جمع‌آوری معتادان متجاهر، تخریب خانه‌ها و پاتوق‌های مصرف مواد و غیره در حال اجرا است و تاکنون حدود ۱۰۰ پاتوق تخریب شده است.

محمدصحرایی استاندار کرمانشاه درباره آخرین وضعیت ساماندهی این محله و برنامه استان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، توضیحاتی را به وزیر کشور ارائه کرد. وزیر کشور هم در این بازدید بر تکمیل طرح ساماندهی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی استان به ویژه در محلات حاشیه نشین و محله آقاجان تاکید کرد.

در این بازدید نمایندگان چند تشکل مردم نهاد که اقدامات متعددی در مناطق حاشیه‌نشین به ویژه آقاجان انجام داده بودند نیز حضور داشتند و درباره نیازها و مشکلات آقاجان توضیحاتی را به وزیر کشور ارائه کردند.

در نشست قبلی شورای اجتماعی کشور موضوع آسیب‌های اجتماعی استان مطرح و مقرر شده طرح جامع مدیریت و کاهش این آسیب‌ها مطرح و در شورا مصوب شود.

تأکید وزیر کشور بر تسریع در بهسازی فرودگاه کرمانشاه

وحیدی، وزیر کشور صبح امروز در ادامه برنامه‌هایش در کرمانشاه، از طرح بهسازی باند اصلی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه بازدید و بر تسریع در بهسازی آن تاکید کرد.

در این بازدید که استاندار کرمانشاه هم حضور داشت، وحیدی با حضور در محل کارگاه پروژه، در جریان جزییات فعالیت پیمانکار و وضعیت طرح بهسازی باند فرودگاه قرار گرفت که از حدود یک ماه پیش آغاز شده و به صورت شبانه روزی در حال فعالیت است.

قرارداد ۴۵۰ میلیارد تومانی بهسازی کامل باند اصلی فرودگاه کرمانشاه با یک شرکت فعال بسته شده است. پیمانکار پروژه قول داده است که با کار شبانه روزی، باند فرودگاه تا قبل از آبان ماه ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.

گفتنی است سهل انگاری مسولان دولت گذشته سبب شده که تکمیل باند اصلی فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی به جای ۸۰ میلیارد تومان، ۴۵۰ میلیارد تومان هزینه به دنبال داشته باشد.

بازدید وزیر کشور از پروژه راه آهن کرمانشاه ـ خسروی

وحیدی همچنین در ادامه برنامه‌های دومین روز از سفر به استان کرمانشاه، از فاز یک پروژه راه آهن کرمانشاه – خسروی بازدید و آخرین وضعیت پیشرفت این طرح را بررسی و پیگیری کرد.

فاز یک پروژه شامل قطعه کرمانشاه تا اسلام آباد غرب به طول ۱۱۰ کیلومتر است که در بخش زیرسازی ۸۳ پیشرفت دارد. کل پروژه راه آهن کرمانشاه – خسروی ۲۶۱ کیلومتر است که حدود ۳۶ درصد پیشرفت دارد.

صحرایی، استاندار کرمانشاه در جریان این بازدید موانع و مشکلات پیش روی تکمیل طرح راه آهن کرمانشاه – اسلام آباد غرب – خسروی و پیشنهادهایی برای تامین اعتبار مورد نیاز آن را برای وزیر کشور تشریح کرد.

علاوه بر این وحیدی از ایستگاه راه آهن کرمانشاه هم بازدید و موانع افزایش سرعت قطارهای استان و تبدیل راه آهن کرمانشاه به اداره کل را بررسی کرد.هم اکنون قطار تهران – مشهد هر دو روز یکبار از ایستگاه کرمانشاه حرکت می‌کند.

بازدید از عملیات بهسازی فردگاه کرمانشاه

بازدید از محله حاشیه‌نشین آقاجان کرمانشاه

این خبر را به اشتراک بگذارید :