به گزارش کلهرنیوز، محمد طیب صحرایی شامگاه چهارشنبه یکم شهریورماه در مراسم روز خبرنگار با اشاره به اینکه صداقت و انصاف با هم متفاوت است، افزود: بنده به عنوان شهروند یا مسئول خبرنگاران با صداقت و حقیقت گو را دوست دارم، و خبرنگاری باید همراه با حقیقت نگاری باشد.

وی با اشاره به وقایع تاریخ معاصر کودتای ۲۸ مرداد، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی کشور ایران تاریخ چندهزار ساله دارد. در دوره‌ای با پادشاهان بی‌کفایت دچار افول می شود طوری که در زمان رضاخان چنین می‌گویند که خودمان آوردیم و خودمان هم بردیم و در کودتای ۲۸ مرداد نخست وزیر ملی‌گرا را سرنگون می‌کنند و این زنجیره حقارت تا سال ۵۷ ادامه پیدا می‌کند.

صحرایی تصریح کرد: اکنون به برکت انقلاب اسلامی آزادانه دولت را نقد می‌کنیم و دولت‌ها منتخب مردم ایران هستند و اکنون هم ساختن کشور و رفع مشکلات نیاز به اداره و تلاش همه ی آحاد جامعه دارد.

 وی خاطر اضافه کرد: هیچ کشوری در سده‌های اخیر بعد از انقلاب و کودتاها اصل حکومت را به رأی نگذاشته و این تعداد انتخابات را تجربه نکرده است و بایستی چنین نعمتی را قدر بدانیم.

 صحرایی افزود: استان کرمانشاه که در بیکاری رتبه یک را کسب کرده و این میراث امروز به ما و شما رسیده است در طول خدمت هفت ماهه بنده نبوده بلکه حاصل سالیان گذشته و مدیران سنوات قبل بوده است و آنها هم پرورش یافته همین سرزمین بوده‌اند و تجربه کسب کرده‌اند.

 وی با تاکید بر اینکه با شعار، مشکلی حل نمی‌شود گفت: در کرمانشاه تهدیدها و فرصت‌های زیادی وجود دارد. باید فرصت‌ها را شناخت و از آنها استفاده کرد و تهدیدها را به حداقل رساند.

 صحرایی درباره اینکه برای حل معضل و مشکل بیکاری در استان چه فعالیت‌هایی صورت گرفته، گفت: یکی از فرصت‌های ایجاد اشتغال در صنایع در زمینه مسکن است. بنده زمانی که مسئولیت را تحویل گرفتم در حوزه ساخت و ساز استان کرمانشاه حائز رتبه ۲۷ کشور بود و اکنون به همه ی ظرفیت و توان تلاش می شود این رتبه به زیر ده برسد.

وی با بیان اینکه مسکن، ثمره یک زنجیره اشتغال‌زاست اضافه کرد: اکنون ۱۹ هزار واحد مسکن در حال ساخت و ساز است و بیش از ۸ هزار میلیاردتومان منابع به نهضت ملی مسکن اختصاص یافته است.

استاندار کرمانشاهبیان داشت: در مقوله صنعت در هفته دولت قریب به ۱۲ هزار میلیاردتومان افتتاح پروژه در سطح استان داریم از ذوب آهن، صنایع خرد کوچک، کارخانه‌ها و.. که تا پایان سال بیش از نیمی از پروژه ها به اتمام می رسد.

وی گفت: در خصوص پروژه راه‌آهن که از سال ۹۰ با سفر مقام معظم رهبری شروع شده اکنون با تخصیص ۲ هزار میلیارد تومان تا پایان سال آینده خط راه آهن کرمانشاه به اسلام آبادغرب می رسد. همچنین درصدد هستیم پروژه بهسازی باند فرودگاه کرمانشاه تا پایان آبان ماه فعال شود.

 صحرایی خاطرنشان کرد: قریب به ۳۰۰ کیلومتر از جاده های استان بهسازی شده است.

وی با بیان اینکه حتی یک روز کار ساخت و ساز و عمرانی یک روز در استان توقف نداشته است، گفت: اربعین برای استان یک ظرفیت است. اولین ظرفیت فعالسازی استفاده از فرصت‌های گردشگری، ترانزیتی و تراکم مشاغل خدماتی است.

 صحرایی با تاکید بر اینکه اگر میخواهیم پول وارد استان شود با شعار میسر نمی شود، گفت: امسال مرز شوشمی در پاوه بازگشایی شد و همچنین سومار به عنوان یک مرزی تجاری ۲۴ ساعته شد و روزانه ۲۵۰ کامیون در حال عبور و مرور است. کرمانشاه می تواند بهشت گردشگری، بهشت ترانزیت کالا، بهشت مشاغل خدمات باشد.

وی گفت: اگر کرمانشاه را از بن بست خارج نکنیم نمی توانیم شغل ایجاد کنیم. اگر می خواهیم گردشگر و مسافر در استان جذب شود باید زیر ساختها و امکانات رفاهی برایش فراهم کرد.

صحرایی با بیان اینکه افتخار می‌کنم که عمری معلم بودم، افزود: البته تنها معلم نبودم و در کنار آن چندین کار دیگر را انجام داده ام و شناخت فرصتها و تهدیدها و انجام فعالیت‌ها جزو جهادتبیین است.

وی با اشاره به وضعیت نامطلوب برخی شاخص‌های استان از جمله شاخص بیکاری، اعتیاد، طلاق و ضریب فلاکت، عنوان کرد: نمی‌خواهم کسی را متهم کنم، اما شرایط موجود حاصل عملکرد برخی از مدیران گذشته است. البته بسیاری هم در استان زحمت کشیده‌اند که یقینا اجر آن را خواهند دید.

 استاندار کرمانشاه در خصوص رفع آسیب‌های اجتماعی گفت: باید یک سری کارهای سلبی و ایجابی انجام داد. اکنون حدود ۴ هزار معتاد در استان وجود دارد که اگر به صورت ریشه ای اقدام نشود در چهار سال آینده این تعداد به ۱۴ هزار نفر می رسد و دامن اکثر خانواده ها را می گیرد.اگر معتاد اصلاح و درمان نشود قطعا اقتصاد، صنعت، کشاورزی، خدمات و…. هم در امان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه اربعین برای استان یک فرصت مادی و معنوی ایجاد می‌کند، گفت: بیش از یکهزار و سیصد میلیارد تومان مازاد از بودجه برای استان،  داشته است و این سوغات مادی اربعین است که باید خبرنگاران این فرصت و ظرفیت مغتنم را تبیین کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :