به گزارش کلهرنیوز به نقل از  اسلام آباد خبر ، مسعود امیری اظهار داشت:  از ابتدای سال تا نیمه اول شهریور ماه در حوزه نظارت بر بازار تعداد ۵۱۰۰ مورد بازرسی از سطح واحدهای شهرستان بعمل آمده که ۱۶۲ واحد متخلف با میزان جریمه ۱۲ میلیارد ریال به تعزیرات حکومتی معرفی گردیده است.

وی افزود: در طرح اربعین ۱۴۰۲ نیز ۱۲۰۰ مورد بازرسی توسط واحد بازرسی اداره صمت و اتاق اصناف شهرستان صورت گرفته و تعداد۳۶ واحد متخلف با میزان جریمه ۲۲۰۰ میلیون ریال به تعزیرات حکومتی معرفی گردیده است.

مهندس امیری گفت: طرح بازرسی بر نحوه عرضه و فروش کالاهای هدف بازگشایی مدارس از ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۲ در شهرستان اسلام‌آبادغرب آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان اسلام‌آبادغرب ادامه داد: در این طرح بازرسان و کارشناسان بر نحوه عرضه و فروش کالاهای هدف بازگشایی مدارس نظارت می‌کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قبیل گرانفروشی، کم فروشی و قاچاق، پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع خواهد شد.

مسعود امیری گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مراکز آموزش عالی، طبیعی است که  تقاضا برای خرید کالاهای مربوطه افزایش خواهد یافت لذا می‌طلبد که نظارت بیشتری اعمال گردد.

وی با بیان اینکه؛ هدف از عملیات نظارتی و کنترل بازار را  ایجاد آرامش و جلوگیری از هرگونه تخلفات می‌باشد، خاطر نشان کرد: در این طرح نظارتی  علاوه بر کنترل و نظارت بر نوشت افزار و سایر ملزومات تحصیلی، از سوی بازرسان بر خدمات آموزشی، شهریه مدارس غیر دولتی و غیرانتفاعی و سرویس مدارس نظارت می‌شود.

 رئیس اداره صمت شهرستان بیان داشت: در پایان شهروندان محترم می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی مراتب را به صورت تلفنی به شماره ۱۲۴، یا سامانه اینترنتیhttps://124.ir گزارش دهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :