به گزارش کلهرنیوز، قرعه‌کشی اهدای زمین در طرح جوانی جمعیت در منطقه بلوردی در محدوده بیستون با حضور رامین الماسی، سرپرست اداره‌کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه، دستگاه‌های ذی‌ربط و نهادهای نظارتی برگزار شد.

رامین الماسی امروز در مراسم قرعه‌کشی اراضی طرح مسکن جوانی جمعیت کرمانشاه که در محدوده بیستون برگزار شد، اظهار داشت: در استان کرمانشاه ظرفیت مناسبی برای طرح جوانی جمعیت ایجاد شده است و برای تأمین زمین این طرح تا چند سال آینده مشکلی در شهر کرمانشاه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه به هر میزان که تولد ثبت شود ظرفیت تأمین زمین برای طرح جوانی جمعیت در استان وجود دارد عنوان کرد: منابع مالی این طرح برای آماده‌سازی از منابع دولتی تأمین می‌شود و در مرحله نخست درخواست ۲۰ میلیارد تومان داده شده که به زودی واریز خواهد شد.

الماسی گفت: در بدو قبول مسئولیت هدفگذاری صورت گرفت و فوریت مسئله، ضرورت و اهمیت آن از ابعاد مختلف مورد تأکید قرار رفت و برنامه‌ای در این راستا تدوین شد که به سرعت و با کمترین زمان و بدون بروکراسی اداری که از بزرگترین آسیب‌ها است، انجام شود.

وی با اشاره به اینکه نقطه گذاری و الحاق اراضی مورد نیاز برای طرح جوانی جمعیت شهر کرمانشاه طی چند روز انجام شد افزود: اراضی مورد نظر از قابلیت‌های بسیار مناسبی برخوردار است و شیب مناسب و موقعیت مناسبی نسبت به موقعیت سکونتگاهی استان دارد و  در نهایت ۱۱ شهریور ماه طرح تهیه شده به تصویب کارگروه زیربنایی رسید.

سرپرست راه و شهرسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه فاصله این اراضی با کرمانشاه و همجواری با شهر بیستون با ویژگی‌های خاص میراث فرهنگی از مزایای این منطقه است، بیان کرد: هماهنگی لازم با میراث فرهنگی انجام شده و بسیاری از دغدغه‌ها با حضور کارشناسان رفع و خدمات به میزان کافی پیش‌بینی شده است.

الماسی بیان کرد: در این طرح رویکرد ما افزایش تعداد واحدها نیست، بلکه کیفیت در اولویت است و در تهیه طرح نیز مشهود است./تسنیم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :