به گزارش کلهرنیوز، محمدرضا آمویی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره به آمار بازدید مسافران نوروزی از جاذبه‌های گردشگری و اسکان در اقامتگاه‌های گردشگری شهرستان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای ۲۴ اسفندماه سال ۱۴۰۲ تا ۴ فروردین ۱۴۰۳ بازدید و اقامت گردشگران در اقامتگاه‌های رسمی، غیررسمی و اضطراری شامل هتل، مهمان پذیرها، خانه‌های مسافر، ورزشگاه‌ها و غیره انجام گرفته است.

فرماندار کرمانشاه اقامتگاه‌های رسمی را شامل هتل‌ها، مهمان پذیرها، خانه‌ مسافر(دارای مجوز رسمی) دانست و بیان کرد: تعداد گردشگران و اقامت کنندگان در اقامتگاه‌های رسمی شهر کرمانشاه بالغ بر ۱۱ هزار و ۳۹۶ نفر بوده است.

وی میزان اقامت مسافران نوروزی در اقامتگاه‌های غیررسمی سطح شهر کرمانشاه را ۱۱ هزار و ۹۸۵ نفر عنوان کرد و افزود: اقامتگاه‌های غیررسمی شامل اسکان مسافران در مدارس آموزش و پرورش به ویژه نواحی سه گانه، مهمانسرای ادارات‌، مساجد، حسینیه‌ها، ورزشگاه‌ها و غیره است، که در این بازه زمانی پذیرای مسافران نوروزی قرار گرفت.

وی آمار کل اقامت مسافران نوروزی رسمی و غیر رسمی در شهر کرمانشاه را نیز از تاریخ ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۴ فروردین سال جاری ۲۴ هزار و ۸۷۳ نفر عنوان و تصریح کرد: تعداد بازدیدهای نظارتی سطح شهر کرمانشاه در این مدت بیش از ۱۵۰ اماکن بوده که از جمله آن بازدید از رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی و غیره است.

آمویی ضمن قدردانی از مسافرانی که مقصد گردشگری خود را جاذبه‌های گردشگری شهر کرمانشاه انتخاب کرده‌اند، خاطرنشان کرد: قریب ۲۳۳ هزار و ۴۶۵ نفر از گردشگران از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی سطح شهرستان بازدید داشته‌اند.

فرماندار کرمانشاه گفت: اکیپ‌های مشترک نظارت بر اقامتگاه‌های گردشگری نیز با تعامل و همکاری نیروهایی متشکل از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری، نماینده فرمانداری، اداره مرکز بهداشت، اداره دامپزشکی، صنعت، معدن و تجارت استان در این ایام از مراکز خدماتی بازدید لازم را به عمل آورده‌اند تا در خدمات‌رسانی به مسافران عزیز کیفیت و رضایت بیشتری را شاهد باشیم.

وی تعداد بازدید کل مسافران نوروزی و اقامت کنندگان از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی شهرستان کرمانشاه از تاریخ فوق را، بالغ بر ۲۳۳ هزار و ۴۶۵ نفر بیان کرد و افزود: اگر این آمار را تفکیک کنیم تا چهارم فروردین نوروز امسال ۹۲ هزار و ۷۵۹ نفر از اماکن تاریخی بازدید کردند.

آمویی تعداد بازدید از امکان تفریحی و توریستی شهر کرمانشاه را چهار هزار و ۸۷۰ نفر دانست و اظهار داشت: تاکنون ۱۰۳ هزار و ۳۰۴ نفر گردشگر نیز از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان بازدید داشتند.

فرماندار کرمانشاه با اشاره به آمار بازدید مسافران و گردشگران از موزه‌های سطح شهر به تعداد ۶ هزار و ۹۶ نفر در این ایام بهاری، عنوان کرد: میزان اقامت گردشگران در هتل‌ها بالغ بر ۵ هزار و ۳۹۳ نفر، اقامتگاه‌های سنتی ۳۳۵ نفر، مجتمع‌های گردشگری ۲۰۳ نفر، مهمان پذیرها ۲ هزار و ۸۴۹ نفر، هتل آپارتمان‌ها ۶۸۸ نفر، اقامتگاه‌های بومی گردی ۲۴۹ نفر، هتل بوتیک سنتی۴۷۲ نفر بوده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :