به گزارش کلهرنیوز  ، محمد حسین صادقی در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان که در دادسرای عمومی وانقلاب کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به تشکیل پرونده برای ۵۸۵ نفر از متصرفین اراضی ملی در سال ۹۶، اظهار کرد: همچنین در این سال با احکام صادره از مراجع قضایی ۳۸۵ هکتار از اراضی ملی که برخلاف قانون به تصرف افراد درآمده بود، رفع تصرف بعمل آمده است

وی همچنین با بیان اینکه در سال گذشته ۱۸۳ فقره پرونده تغییر کاربری در دستگاه قضایی استان تشکیل شد، ادامه داد: ۳۵ هکتار از اراضی ملی که کاربری مزروعی آن برخلاف قانون تغییر یافته بود با حکم قضایی به وضع سابق خود اعاده شده است.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح کرد:پس از اجرای حکم، رفع تصرف از اراضی یا اعاده وضع به حال سابق و جلوگیری از تصرف مجددبا پایش مستمر باید در دستور کار ادارات مربوطه باشد بمنظور نظارت براین امر یکی از دادیاران دادسرا با حضور سرزده درمحل های اجرای حکم موضوع را بررسی خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید از توسعه و گسترش بافت‌های حاشیه‌ای در اطراف شهر کرمانشاه که با تغییر کاربری اراضی زراعی وقطعه بندی وتفکیک غیرقانونی آن رخ می دهد با جدیت برخورد کرد، گفت: از دستگاه های ذیربط انتظار می رود با اهتمام بیشتری درخصوص موارد یاد شده اقدام کنند.

صادقی در ادامه با اشاره به بارش های مناسب یک ماه اخیر در کرمانشاه، عنوان کرد: هرچند بحمد الله در طی یک ماه اخیر بارش های خوبی در سطح استان داشتیم، اما حسب اعلام کارشناسان مربوطه کمبود ذخایر آب زیرزمینی بدین ترتیب و به آسانی جبران نمی شود.

دادستان عمومی وانقلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشتر مصرف آب در حوزه کشاورزی است، بر لزوم مدیریت بهینه ی مصرف دراین بخش وایجاد ممنوعیت یا محدودیت در کشت‌های پر آب بر توسط جهاد کشاورزی تاکید کرد.

وی همچنین با بیان اینکه عملکرد شرکت آب منطقه ای در زمینه مسدود کردن چاه‌های غیرمجاز رضایت بخش نیست، تا کید کرد: سال گذشته ۴۲۹ حلقه چاه غیرمجاز در استان مسدود شد که در مقابل فراوانی تعداد چاه های غیرمجاز درحد انتظار نیست وکمبود منابع اعتباری ومعاذیر ازاین دست پذیرفته نیست.

صادقی بیشترین چاه های غیرمجاز را مربوط به شهرستان های کرمانشاه و هرسین دانست و افزود: شرکت آب منطقه ای باید با جدیت و اهتمام بیشتری روند انسداد چاه های غیرمجاز را در دستور کار قرار دهد.

وی عنوان کرد: برخی از چاه های مجاز نیز اضافه برداشت بیش از ظرفیت مندرج در پروانه دارند که باید در خصوص تجهیز آنها به کنتور هوشمند هرچه سریع ترباید اقدام شود.

دادستان عمومی وانقلاب استان کرمانشاه همچنین استفاده از آب شرب در برخی از کارواش ها وقالی شویی ها و نیز استفاده غیر مجاز وبدون کنتور برخی از شرکت های ساختمانی را باعث نگرانی دانست و خواستار نظارت واقدام جدی در این زمینه شد./مرصاد

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :