به گزارش کلهرنیوز ، بیژن نامدار زنگنه وزیر  نفت  عصر امروز پس از دیدار با کمیسیونر  انرژی اتحادیه اروپا در جمع خبرنگاران گفت: امروز میزبان کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا  بودم، ایشان پیام مشخص این اتحادیه را در حفاظت از برجام رساندند و اراده سیاسی سران اتحادیه را در صوفیه بلغارستان  ابراز کردند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، به گفته زنگنه عمده صحبت امروز در مورد تحقق اراده سیاسی اتحادیه اروپا و آنچه در اجلاس بروکسل بین آقای ظریف و همکارانشان از سه کشور اروپایی و خانم موگرینی بیان شد، بود.

وزیر نفت تصریح کرد: براساس بیانیه‌ای که اتحادیه اروپا داده است، همکاران دو طرف باید وارد بحث‌های ریز و عملیاتی و اجرایی کردن آن نکات شوند. به همین دلیل چون دو طرف در این موضوع تاکید داشته‌اند، قرار شد در ادامه جلسه امروز همکاران مباحث را ادامه دهند.

وی با اشاره به اظهارات کمیسیونر انرژی اتحادیه اروپا گفت: ایشان به نکته‌ای اشاره کردند و بیان داشتند که دیدار امروز مذاکره نیست، بلکه یک تلاش دوجانبه و مشترک جهت یافتن راه‌حل‌هایی برای مسائلی که ما با آن روبه‌رو هستیم.

زنگنه خاطرنشان کرد: مسائل ما عمدتا  جزء مهمترین مسائل کشور است و خواست ما از اتحادیه اروپا مباحث مربوط به نفت، گاز، میعانات گازی، پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی است که در این زمینه مذاکرات انجام خواهد شد.

زنگنه در پاسخ به این سوال که آیا خروج آمریکا از برجام سبب پایان توافق سازمان کشورهای صادرکننده نفت تا پیش از پایان امسال خواهد شد، تصریح کرد: هر تصمیم جدید در این سازمان به اجماع نیاز دارد.

وی ادامه داد: اگر اتحادیه اروپا به ما کمک کند و به گفته‌هایش پایبند باشد، سطح  صادرات نفت ایران تغییر نخواهد کرد.

وزیر نفت همچنین خاطرنشان کرد: ما با مشتریان سنتی خود مانند هند و چین  مذاکره کردیم و هیچ موج  منفی از آنها دریافت نکرده‌ایم./اقتصاد آنلاین

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :