به گزارش کلهرنیوز ؛ هوشنگ بازوند روز شنبه در نشست پیگیری پروژه های اقتصادی و عمرانی اسلام آبادغرب در سرسرای جلسات فرمانداری این شهرستان، افزود: اجرای پتروشیمی اسلام آباد مطالبه اصلی مردم این شهرستان است و در همین راستا مدیریت ارشد استان اجرایی شدن این طرح را در مدت هفت ماه اخیر با جدیت دنبال کرده و جلسات متعدد و پیگیری های مستمری را در سطح کشور انجام داده است.
او گفت: این طرح نیازمند مشارکت سهامداران و سرمایه گذاران توانمندی است که با تزریق منابع مالی مورد نیاز به مجموعه، بسترهای اجرایی شدن آن را فراهم کنند.
وی اظهار داشت: گرفتن فاینانس خارجی برای اجرای طرح پتروشیمی اسلام آباد با توجه به حجم اعتبار مورد نیاز و غرض ورزی های آمریکا دشوار است.
وی یادآور شد: تداوم حضور سهامداران و سرمایه گذارانی که توان تزریق منابع مالی مورد نیاز به پروژه را ندارند، توجیه منطقی ندارد.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه در ادامه گفت: تجربه پالایشگاه آناهیتا نشان داده که یک بانک به تنهایی نمی تواند عاملیت ۸۰ هزار میلیارد ریال را عهده دار شود و باید مجموعه ای از بانک ها در این زمینه باید به کار گرفته شوند.
بازوند افزود: در زمینه فراهم کردن زیرساخت ها برای منطقه ویژه اقتصادی اسلام آبادغرب از محل اعتبارات استانی کمک می شود‌.
وی اضافه کرد: فراهم شدن زیرساخت ها به جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال برای جوانان استان کمک می کند.
وی ادامه داد: مردم از مسئولین انتظار دارند با جدیت برای حل مشکلات بیکاری استان تلاش کنند.
او یادآوری کرد که یک مجموعه پروژه در حوزه های مختلف اقتصادی، عمرانی و کشاورزی به منظور توسعه و ایجاد اشتغال در شهرستان اسلام آبادغرب تعریف شده است.
استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه مسئولیت ها برای حل مشکلات مردم به مدیران واگذار می شود، گفت: مانع تراشی های غیرمنطقی بر سر اجرای پروژه های اشتغال زا موجب دلسردی مردم می شود.
بازوند افزود: پروژه های برخی پیمانکاران توانمند به دلیل مانع تراشی های تعدادی از ادارات، دچار مشکل شده اند و تداوم این رویه برای مدیریت ارشد استان قابل قبول نیست.
او گفت: متاسفانه بروکراسی موجود در برخی سازمان ها و ادارات روند اجرایی برخی پروژه های مهم را زمین گیر کرده و توسعه استان را کند کرده است.
وی اضافه کرد: توسعه حوزه صنعت نیازمند تامین آب پایدار است و به همین منظور طرح انتقال آب از سد آزادی به اسلام آباد را در دست اجرا داریم و سرمایه گذار این پروژه انتخاب شده و طرح به زودی عملیاتی می شود.
او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: موضوع امهال وام های آسیب دیدگان زلزله ۲۱ آبان ۹۶ مورد تاکید جدی دکتر روحانی رییس جمهور و هیات دولت است.
بازوند افزود: مدیریت ارشد استان در این مدت به صورت شبانه روزی موضوع امهال وام های آسیب دیدگان زلزله را دنبال کرده است.
او گفت: با توجه به تاکیدات رئیس جمهوری و تلاش های معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دیگر مسئولان، خوشبختانه موضوع امهال وام های آسیب دیدگان زلزله در ۹شهرستان و ۲ بخش کوزران و ماهیدشت فردا یکشنبه در نشست هیات دولت مطرح خواهد شد و تصویب این موضوع یک خبر خوش برای زلزله زدگان خواهد بود.
پتروشیمی اسلام آبادغرب قرار است در زمینی به مساحت ۵۷ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان احداث شود.
شهرستان اسلام آباد با بیش از۱۵۰ هزار نفر جمعیت بعد از کرمانشاه دومین شهرستان بزرگ استان محسوب می شود./ایرنا

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :