به گزارش کلهرنیوز ، و به نقل پایگاه خبری پلیس، سرهنگ داریوش محمدی اظهار داشت: به دنبال نوسانات و مشکلات ایجاد شده بازار ارز و دلار در سطح کشور که شهرستان جوانرود نیز از آن متاثر بود، عده‌ای از مخلان و قاچاقچیان حرفه‌ای کالا و ارز دست به سوء استفاده زده و اقدامات غیرقانونی را انجام دادند.

وی تصریح کرد: در همین راستا، مأموران پلیس آگاهی شهرستان جوانرود با افزایش دامنه تحقیقاتی خود و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی هوشمندانه و منسجم موفق به دستگیری ۶ نفر از اخلالگران بازار ارز و دلار شدند.

سرهنگ محمدی افزود: با توجه به حرفه‌ای بودن قاچاقچیان، مأموران موفق به کشف ارز قاچاق از آن ها نشدند اما پس از استعلام و بررسی گردش مالی و حساب‌های متهمین از طریق مراجع بانکی مشخص شد که این افراد به صورت عمده در قاچاق دلار و خرید و فروش آن فعالیت داشته و از سرشاخه‌های اصلی اخلال در نظام بانکی هستند.

فرمانده انتظامی شهرستان جوانرود ادامه داد: در بررسی های بیشتر و در جریان بازرسی از منزل یکی از متهمین ۱۰ کارتن رسیدهای بانکی و نامه‌های گردش مالی کشف شد.

وی ادامه داد: در بازرسی از منزل یکی دیگر از متهمین که متواری و تحت تعقیب پلیس است اسناد و حواله‌های بانکی در خصوص جابجایی وجوهات کلان به مبلغ تقریبی ۶۰ میلیارد ریال کشف شد.

سرهنگ محمدی در پایان گفت: پس از جمع آوری مستندات و انجام تحقیقات فنی و تکمیل پرونده، متهمین جهت ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :