به گزارش کلهرنیوز ؛ آیت الله محمد حجتی امام جمعه موقت کرمانشاه در مقابل مسجد جامع کرمانشاه بر پیکر شهید فتاحی نماز میت خواند و سپس پیکر این خلبان شهید بر روی دوش مردم عزادار کرمانشاه تا میدان آزادی این شهر تشییع شد.
در این اجتماع گسترده اقشار مختلف مردم، خانواده های شهدا و ایثارگران، نیروهای نظامی و انتظامی، روحانیون، کارمندان سازمان ها و نهادها حضور داشتند.
مردم ولایت مدار و شهید پرور کرمانشاه با شعارهای ‘الله اکبر’، ‘لا إله إلا الله’ و سلام بر حسین (ع) پیکر این شهید مطهر را تشییع کردند.
پیکر مطهر شهید خلبان منوچهر فتاحی پس از تشییع بر روی دوش مردم کرمانشاه برای خاکسپاری به گیلانغرب منتقل شد.
شهید فتاحی روز یکشنبه گذشته براثر سانحه یک فروند هواپیمای نظامی آموزشی در دزفول به شهادت رسید.
پایگاه چهارم شکاری دزفول یکی از پایگاههای مهم هوائی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پنج کیلومتری غرب دزفول واقع شده است.
هواپیمای شهید منوچهر فتاحی به عنوان استاد خلبان حین آموزش در دزفول دچار نقص فنی شد و این شهید والامقام به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
زنده یاد سرهنگ منوچهر فتاحی سال ۱۳۵۳ در شهر سرپل ذهاب به دنیا آمد. او در سال ۱۳۷۳ وارد دانشگاه هوایی شد. سرهنگ فتاحی بعد از دانش آموخته شدن از این دانشگاه و انتخابش به عنوان خلبان شکاری، ادامه فعالیت خود را در شهرهای تبریز و دزفول گذراند.
زنده یاد فتاحی تمامی مدارج ترقی را در هواپیمای شکاری اف- ۵ مدل E با موفقیت طی کرد. وی سال ها به عنوان استاد خلبان، شاگردان زیادی را برای ارتش جمهوری اسلامی ایران تربیت کرد. وی همچنین سال ها به عنوان خلبان تست هواپیمای اف- ۵ خدمات شایانی ارائه داد.
سرهنگ فتاحی که از سنین کودکی از نعمت داشتن پدر محروم بود، با تلاش بسیار به جایگاه رفیع خود در نیروی هوایی ارتش رسید. وی فردی بسیار اخلاق مدار بود و در میان همکاران خود به شجاع بودن و علم محور بودن شهرت داشت.
از این سرهنگ شهید پسری به نام کسری به یادگار مانده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است./ایرنا

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :