به گزارش کلهرنیوز ، علیرضا تابش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای تامین فولاد مورد نیاز زلزله زدگان برای ساخت واحدهای مسکونی ، تفاهم نامه ای با وزارت صنایع و معادن منعقد کردیم و هزینه آن نیز پرداخت شده که قرار است ازهفته آینده این میزان فولاد پس از تحویل به بنیاد مسکن در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه توزیع شود.
وی اظهار داشت: همچنین از هفته آینده شاهد توزیع روزانه ۲ هزار تن سیمان در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خواهیم بود.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: هم اکنون مشکل کمبود سیمان در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نداریم و مصالح مورد نیاز برای ساخت واحدهای مسکونی و ادامه روند بازسازی به میزان کافی وجود دارد.
رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نیز گفت: در زلزله هفت و سه دهم ریشتری ۲۱ آبان پارسال ، ۱۳۰ هزار واحد مسکونی در ۱۰ شهر و یک هزار و ۹۰۰ روستا مورد ارزیابی خسارت قرار گرفت.
رضا خواجه ای افزود: از مجموع واحدهای مسکونی مورد ارزیابی، ۳۵ هزار واحد احداثی و بقیه تعمیری هستند.
وی به ایرنا اظهار داشت: کار سقف گذاری ۱۷ هزار و ۲۷۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده این استان پایان یافته و تلاش ها برای تکمیل بقیه واحدها همچنان ادامه دارد.
وی بیان کرد: تاکنون پی کنی ۳۳ هزار و ۷۸۰ واحد مسکونی ، آرماتوربندی ۳۰ هزار واحد ، اسکلت بندی ۲۳ هزار و ۵۸۱ واحد ، دیوار چینی ۱۷ هزار و ۱۰۰ واحد ، گچ و خاک ۱۱ هزار و ۳۲۸ واحد و نصب درب و پنجره ۹ هزار و ۴۷۷واحد مسکونی در مناطق زلزله زده غرب کرمانشاه پایان یافته است.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی های صورت گرفته حدود ۱۰۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :