به گزارش کلهرنیوز ، سعید مؤتمنی در گفتگو با فارس درباره قیمت خودرو گفت: قیمت خودروهای داخلی و خارجی امروز در بازار کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشگاه خودروی تهران افزود:‌ قیمت خودروهای داخلی از یک و نیم تا ۱۲ میلیون تومان کاهش و نرخ خودروهای خارجی هم از ۴۰ تا۵۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه بازار خودرو شوک حاکم است‌، گفت: فروشنده در این بازار زیاد است، ولی خریداری نیست و خریدارها قیمت را تعیین می‌کنند.

مؤتمنی با بیان اینکه با ادامه این روند قیمت خودرو باز هم کاهش می‌یابد، گفت: در کنار کاهش قیمت خودرو، اگر خودروسازان عرضه را بیشتر کنند، باز هم کاهش قیمت خواهیم داشت.

وی به عوامل افزایش قیمت خودرو در ماه‌های اخیر اشاره کرد و گفت:‌ افزایش قیمت دلار یکی از این عوامل بود و در کنار آن با توجه به اینکه خودروسازان به دلایل مختلف از جمله افزایش هزینه تولید، عرضه را به بازار کم کرده بودند، قیمت خودرو افزایش یافت.

رئیس اتحادیه صنف دارندگان نمایشگاه و فروشگاه خودرو تهران اظهار داشت: وقتی قیمت دلار افزایش می‌یابد، فروشندگان خودرو هم کم می‌شوند، اما به محض اینکه دلار حالت ریزشی پیدا می‌کند، فروشنده زیاد می‌شود.

مؤتمنی بیان داشت:‌ ما برای کاهش بیشتر قیمت خودرو از خودروسازان می‌خواهیم تا عرضه خودرو به بازار را بیشتر کنند.

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :