به گزارش کلهرنیوز  از مهر، در چارچوب هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال و از ساعت ۱۵ امروز جمعه، تیم استقلال در شهر رشت میهمان تیم سپیدرود بود که در نهایت آبی پوشان تهرانی موفق شدند با نتیجه ۵ بر صفر به پیروزی برسند.

فرشید باقری (۱۲ و ۳۴)، جابر انصاری (۵۷)، میثم تهی دست (۵۸ – گل به خودی)، رضا آذری (۷۵) برای استقلال در این بازی گلزنی کردند تا تیم تحت هدایت علی کریمی شکست سنگینی را متحمل شود.

استقلال بازی را با ترکیب سیدحسین حسینی، محمد دانشگر، روزبه چشمی، وریا غفوری، میلاد زکی پور، علی کریمی، طارق همام، روح الله باقری (۶۴ – مرتضی تبریزی)، جابر انصاری (۷۵ – اللهیار صیادمنش)، فرشید اسماعیلی و فرشید باقری (۶۳- رضا آذری) آغاز کرد.

سیدمهدی رحمتی دروازه بان استقلال در این بازی روی نیمکت بود و نیومایر و الحاجی گرو دو بازیکن خارجی آبی پوشان حتی در لیست ۱۸ نفره قرار نداشتند.

این مسابقه روی زمین چمن مصنوعی برگزار شد و همین مسئله باعث شد تا کیفیت بازی در نیمه نخست باتوجه به بارندگی تحت تاثیر قرار بگیرد.

فرشید باقری ابتدا در دقیقه ۱۲ با استفاده از اشتباه بازیکنان سپیدرود با یک شوت از راه دور، گل نخست استقلال را به ثمر رساند.

تلاش شاگردان علی کریمی در سپیدرود برای جبران گل نه تنها ثمری نداشت بلکه باقری توانست در دقیقه ۳۴ مجددا با یک شوت برای استقلال گلزنی کند تا آبی پوشان با دو گل برنده نیمه نخست این بازی باشند.

در نیمه دوم بازهم این تیم استقلال بود که هجومی تر ظاهر شد و در دقیقه ۵۷ توسط جابر انصاری به گل سوم رسید.

این گل روی پاس طارق همام به دست آمد. یک دقیقه بعد فشار حملات استقلال و با محوریت فرشید باقری منجر به گل چهارم استقلال شد.

باقری که از کنار محوطه جریمه حرکت کرده بود، پاسی را به سمت بیرون داد و میثم تهی دست بازیکن سپیدرود به اشتباه دروازه تیم خودی را باز کرد.

وینفرد شفر سرمربی استقلال که برای به ثمر رساندن گل های بیشتر عطش داشت، رضا آذری و مرتضی تبریزی را به جای فرشید باقری و روح الله باقری وارد زمین کرد تا به خط حمله استقلال جان تازه ای بدهد. تبریزی در دقیقه ۷۳ ضربه سر محکمی به سمت دروازه سپیدرود زد که ایمان صادقی مانع گل خوردن سپیدرود شد.

در نهایت این رضا آذری بود که در دقیقه ۷۴ پاسخ اعتماد وینفرد شفر را داد و پاس عرضی وریا غفوری را به گل پنجم استقلال تبدیل کرد تا اختلاف گل ها به حداکثر برسد.

در دقیقه ۷۷ و ۷۸ سپیدرودی ها می توانستند یکی از گل های خورده را جبران کنند ولی عملکرد حسین حسینی و برخورد توپ با تیرک دروازه مانع بازشدن دروازه استقلال شد.

به این ترتیب تیم استقلال با سه امتیاز این مسابقه جمع امتیازات خود را به ۲۴ رساند و جایگاهش در رده پنجم را مستحکم تر کرد. سپیدرود هم با این باخت ۱۰ امتیازی و در رده پانزدهم باقی ماند.

  

این خبر را به اشتراک بگذارید :