به گزارش کلهرنیوز  ، سید قاسم جاسمی  ، در نشست علنی امروز(یکشنبه ۲۵ آذرماه) در نطق میان دستور خود، گفت: ما نمایندگان در جلسات علنی و غیرعلنی مجلس باالتفاق در جریان مسائل و مشکلات کشور هستیم اما متأسفانه در دولت جمهوری اسلامی اراده‌ای برای حل مشکلات نمی‌بینم.

بیش از ۱۴میلیون جوان از سن ازدواج‌شان گذشته‌ است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: اقتصاد ایران هجدهمین اقتصاد جهان است، ۹درصد از منابع طبیعی دنیا در اختیار ایران قرار دارد، معادن، فلزات، نفت و گاز و آب‌های سرشاری که در مرزهای وجود دارند زبان‌زد خاص و عام شده‌اند اما بیکاری و نارضایتی مردمی اختلاس مسئولان کشور، فشار تحریم‌ها، بیکاری جوانان و مشکل ازدواج جوانان در کشور فراوان است، همچنین براساس نظر کارشناسان علوم اجتماعی در رسانه ملی، بیش از ۱۴میلیون جوان از سن ازدواج‌شان گذشته‌اند.

وی افزود: متأسفانه می‌بینیم که برخی از وزرا مانند آقای زنگنه به جای اینکه نگرانی برای رفع مشکلات جوانان کشور استان خودش که بیش از صد و ۷۰هزار نفر است، افرادی که از این مجلس نتوانستند رأی اعتماد بگیرند همانند آقای کرباسیان را بدون هیچ تجربه و تخصصی در پست مدیرعاملی شرکت ملی نفت ایران قرار داده است که جای تأسف است، نمایندگان مجلس بررسی کنند که این ایشان چه تخصصی دارند؟، اگر کار آقای کرباسیان خوب بود که می‌توانست در وزارت اقتصاد منشأ اثر باشد.

جوانانی با تحصیلات عالیه به ورطه بیکارند/ داماد رئیس‌جمهور معاون وزیر صنعت شده است

جاسمی خاطرنشان کرد: متاسفانه جوانانی با تحصیلات عالیه حداقل کارشناسی ارشد به ورطه فراموشی سپرده شده‌اند اما در مقابل داماد آقای رئیس‌جمهور معاون وزیر صنعت شده است لذا برای وزیری همچون آقای رحمانی تأسف می‌خورم که از  نیروهای  ارزشی و ولایت‌مدار بوده چنین کاری را انجام داده است. آقای وزیر صنعت به جای اینکه دنبال صنعت و معدن کشور و ارتقاء سطح بازرگانی کشور باشید به دنبال این هستید که آقای رئیس‌جمهور دامادش را به شما معرفی کند یا یک جانبه وی را معرفی کنید وقتی هم که ماجرا لو رفت بگویند که رئیس‌جمهور نظر نداشته است.

۲۰۰ نفر از مسئولان کشور مانند اختاپوس بر روی جمهوری اسلامی افتاده‌اند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه این قومی و قبیله‌گرایی‌هایی در دستگاه‌های دولتی از دید و منظر مردم فراموش نمی‌شود، افزود: جوانان بسیاری را داریم که لیاقت و شایستگی‌ لازم را دارند اما متاسفانه ۲۰۰ نفر از مسئولان کشور به صورت بخش خصوصی و مانند اختاپوس بر روی جمهوری اسلامی افتاده‌اند و هر زمانی هم یک مقدار فشار به آن‎ها وارد شود می‌توانند کشور را رها کنند و با خانواده‌های‌شان آن طرف مرزها زندگی و تحصیل می‌کنند. پس کجایند مردمی که در انقلاب نقش داشتند، پس کجایند مردم و جوانانی که خون دادند و خانواده‌هایی که ۴ یا ۵ نفر از اعضای‌شان به شهادت رسیده‌اند؟

آقای جهانگیری پشت سر آقایی که مسئولیت بخش خصوصی‌سازی را دارد قرار گرفته است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در بخش خصوصی‌سازی زمانی که با وزرای فعلی صحبت می‌کنیم، می‌گویند؛ فردی به نام آقای جهانگیری پشت سر آقایی که مسئولیت بخش خصوصی‌سازی را دارد قرار گرفته است و حمایت می‌کند، چه دلیلی دارد که یک پالایشگاه مهم پس از پالایشگاه آبادان در کرمانشاه به “ثَمن بَخس” فروخته شود و اکنون هم پس از گذشت یک سال و نیم از زمان تحقیق و تفحص نتیجه کار تحقیق مشخص نشده باشد.

وی ادامه داد: نمایندگانی که ادعا دارید و به خودتان جرأت می‌دهید داخل محافل و مجامع مردمی بروید، نتیجه کار تحقیق و تفحص کجاست؟ اگر رانت و فساد پشت سر ماجرا نیست چرا به دنبال به نتیجه رساندن تحقیق و تفحص نیستند، اکنون که طرح تحقیق و تفحص به کمیسیون‌های اقتصاد و انرژی رسیده چرا کار آن را انجام نمی‌دهید؟

وی ادامه داد: این آقا به دنبال پتروشیمی کرمانشاه می‌رود، مگر می‌شود یک فرد، کالای اساسی و استراتژیک ماندد نفت و گاز پتروشیمی در اختیار داشته باشد؟! لذا تقاضا دارم هرچه سریع‌تر به این مهم رسدیگی شود.

کرمانشاه ۱۳۰۰ بار مورد حمله موشکی دشمن قرار گرفت، چرا نباید منطقه جنگی محسوب شود

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه شهری مانند کرمانشاه ۱۳۰۰ بار مورد حمله موشکی دشمن قرار گرفت، چرا نباید منطقه جنگی محسوب شود، تصریح کرد: ازسوی دیگر بروید وضعیت نامناسب زلزله‌زدگان در کرمانشاه را بنگرید، به خدا وضعیت اردوگاه‌های فلسطینی از وضعیت اسکان مردم مناطق زلزله‌زده کرمانشاه بهتر است چراکه این مردم وضعیت به شدت نابسامان و فلاکت‌باری دارند.

نمایندگان عدم کفایت ریاست‌جمهوری را کلید بزنند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت نمی‌تواند بحث “همسان‌سازی مصوب در قانون برنامه ششم” را اجرا کند لذا هر زمان که به حوزه انتخابیه می‌رویم به دلیل بی‌کفایتی مسئولان کشور و مدیران دولتی باید سرمان را پایین بیاندازیم. حدود ۳ سال از عمر دولت باقی مانده نمایندگان از نظر شرعی و قانونی موظف هستند که عدم کفایت ریاست‌جمهوری را کلید بزنند و شرایط بهتری را برای کشور ایجاد کنند./

منبع: خبرگزاری ملت

این خبر را به اشتراک بگذارید :