به گزارش کلهرنیوز ، احمد صفری در گفتگو با  خبرنگار مرصادنیوز با بیان اینکه پروژه راه آهن افتتاح شده در همدان در قالب راه آهن غرب افتتاح نشده است، اظهار داشت: در این زمینه رایزنی‌هایی با استاندار و وزیر داشته‌ایم و اگر تجدید نظر نشود از طریق استیضاح راه آهن را برمی گردانیم این به معنای این نیست که به همدان راه آهن ندهند اما باید به استان کرمانشاه هم داده شود.

وی افزود: با وزیر نامه‌نگاری هم  درخصوص استقرار اداره کل راه آهن در کرمانشاه صورت گرفته است که با توجه به موافقت وزیر راه آهن غرب به طول ۴۴۰ کیلومتر از ایستگاه ملایر پس از عبور از کرمانشاه به مرز خسروی منتهی می شود که مهمترین کریدور شرق به غرب است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به طورجدی پیگیر این قضیه هستیم بیان کرد: راه آهن مربوط به استان همدان و نه مرکزیت غرب است و به زودی در کرمانشاه نیزاحداث خواهد شد و اگر یک راه آهن به مرکزیت غرب درآید آن هم به کرمانشاه اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه استان همدان ۹ نماینده در مجلس دارد و استان ما هشت نماینده تصریح کرد: اگر کرمانشاه صاحب اداره‌کل راه‌آهن نشود وزیر راه و شهرسازی استیضاح خواهد شد.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :