به گزارش کلهرنیوز ، فریدون یاوری در گفتگو با  خبرنگار مرصادنیوز اظهار داشت: در حوزه مدیریت پسماند اعم از پسماندهای شهری و عادی و ویژه دستورالعمل های خاصی داریم که بر اساس زمان بندی اجرا در حال انجام است.

وی با بیان اینکه برای بازیافت پسماندها اقداماتی صورت گرفته است، افزود: افتتاح سایت بازیافت اسلام آباد از سال ۸۷ به تعویق افتاد اما به دلایلی از جمله عدم پیگیری و عدم تخصیص اعتبارات به بهره برداری نرسید این درحالی است که در اسلام آباد غرب با مشکل دفن پسماند مواجه بودیم.

مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفت: سایت‌های قبلی در نظر گرفته شده در اسلام آباد غرب فاقد رعایت ضوابط زیست محیطی بوده در نتیجه با رایزنی با استاندار منتظر تخصیص اعتبار برای خرید دستگاه های مورد نیاز هستیم.

وی تصریح کرد: در حال حاضر فندانسیون این سایت آماده است و دستگاه ها و تجهیزات خریداری شده نیز در گمرک نیازمند تخصیص اعتبار است که با ترخیص آن، تا ۱۵ اردیبهشت ماه فاز نخست سایت بازیافت اسلام آباد به بهره برداری می رسد.

یاوری عنوان کرد: سایت اسلام آباد غرب پسماندهای شهر سرمست، گیلانغرب، گهواره، دلاهو واسلام آباد را تحت پوشش قرار می دهد و در حوزه سایت بازیافت گیلانغرب که از سال ۷۶ آماده بهره برداری بوده جلسه ای در خصوص وضعیت پسماند و وضعیت شهرک صنعتی گیلانغرب برگزار شده تا به شمار سایت های بازیافت افزوده شود.

وی با تاکید براینکه جز معدود استان هایی هستیم که در زمینه رونق صنعت بازیافت فعال است، افزود: طبق آخرین مصوبات کارگروه مدیریت پسماند، استان کرمانشاه به ۶ منطقه تقسیم و مقرر شده نسبت به ایجاد مراکز سایر سایت ها نیز اقدام شود.

به گفته مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه، مکان یابی پروژه های مدیریت پسماند در اسلام آبادغرب که مناطق دالاهو، اسلام اباد، حمیل و سرمست را تحت پوشش دارد و نیز سایت قصرشیرین که سرپل ذهاب، قصرشیرین، ریجاب و ازگله را پوشش داده انجام شده است.

وی افزود: در مناطق شرقی استان شامل کنگاور و صحنه نیز درصدد احداث مرکز بازیافت در سال‌های آینده هستیم.

یاوری بیان کرد: در زمینه پسماندهای ویژه و صنعتی هم در سنوات گذشته مطالعات مکان یابی انجام و به دانشگاه رازی واگذار شد که بعد مدتی مورد تایید سازمان قرار نگرفت در نهایت در کارگروه مدیریت پسماند تغییراتی ایجاد شد.

به گفته مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه، با وجود پیگیری های انجام شده محلی برای دفن پسماندهای ویژه و صنعتی در سطح استان نداریم اما به زودی برای پسماندهای صنعتی و ویژه با رعایت ضوابط مربوطه محل ویژه مورد تائید قرار خواهد گرفت./مرصاد

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :