به گزارش کلهرنیوز  ، کیوان کاشفی در نشست بررسی طرح گرمسیری و نحوه مشارکت بخش خصوصی با بیان اینکه طرح گرمسیری نیازمند مشارکت بخش خصوصی است، اظهار داشت: به رغم سرمایه‌گذاری‌های هنگفت در این طرح که به نوعی بزرگترین طرح آبرسانی کشور است هنوز استان از مزایای این طرح منتفع نشده است.

رئیس اتاق کرمانشاه ضمن تاکید بر لزوم نهادسازی به‌صورت تعاونی تولید در راستای بهره‌برداری علمی از این طرح، گفت: چنانچه برنامه‌ریزی دقیقی در نحوه واگذاری و بهره‌برداری از خط (۱) و (۲) این طرح انجام گیرد، می‌توان به الگویی موفق برای قطعات بعدی آن دست یابیم.

عضو هیأت رئیسه اتاق ایران مشارکت بخش خصوصی و ارائه مشوق‌ها و تضامین به سرمایه‌گذاران را عامل اصلی پیشرفت این طرح دانست.

توضیحات مبسوطی در ادامه این نشست در خصوص فرآیند واگذاری اراضی و نحوه بهره‌بردای، نرخ آب‌بها، مشوق های مورد نیاز سرمایه‌گذاران، برنامه‌ریزی در راستای تعیین نوع محصولات و صنایع تبدیلی و تکمیلی مورد نیاز این طرح ارائه شد.

همچنین در مورد شیوه‌نامه چگونگی واگذاری اراضی قطعات (۱) و (۲) و اتخاذ راهکارهایی برای ایجاد جذابیت بیشتر برای سرمایه‌گذاران بحث و بررسی به عمل آمد و مقرر شد پیشرفت کار به دقت پایش و در جلسات بعدی گزارش شود.

توضیح اینکه قطعه یک این طرح در منطقه ازگله کرمانشاه در دست اجراست و برنامه‌ریزی لازم برای آغاز قطعه دوم نیز آغاز شده است.

گفتنی است، در این نشست رئیس مرکز ملی آب کشور، معاون برنامه‌ریزی شرکت منابع آب ایران، مدیر‌کل دفتر بهره‌بردای از تاسیسات انتقال و توزیع آب، مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمانشاه، ریاست جهاد کشاورزی کرمانشاه، معاون توسعه و سازماندهی اراضی امور اراضی کشور، معاون بخش آب امور آب و کشاورزی سازمان برنامه و بودجه کشور، عضو هیأت رئیسه خانه کشاورز، مجری شبکه فرعی طرح رودخانه‌ای مرزی جهاد کشاورزی و جمعی از سرمایه‌گذاران حاضر در همایش معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری کرمانشاه حضور داشتند.

این نشست‌ها به همت اتاق کرمانشاه و با همکاری مرکز ملی مطالعات آب اتاق ایران برگزار می‌شود.

منبع:به نقل از مرصاد

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :