به گزارش کلهرنیوز به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند روز جمعه در نشست شورای ترافیک و کمیسیون ایمنی راههای استان در استانداری افزود: این کاهش نرخ کلی در حالی صورت گرفته است که در ۶ ماه اول امسال با افزایش نرخ روبرو بوده‌ایم.
وی اظهار داشت: در سال گذشته ۴۳۶ نفر و امسال ۴۰۲ نفر در تصادفات استان جان خود را از دست داده‌اند و این یعنی در مجموع در آمار تصادفات درون شهری و برون شهری حدود ۳۶ درصد کاهش داشته ایم.
استاندار کرمانشاه، نقش دستگاههای ذیربط به ویژه پلیس و راهداری در کاهش آمار تصادفات استان را موثر دانست و از همه آنها قدردانی کرد.
بازوند در ادامه گفت: تصادفات علاوه بر هزینه‌های اقتصادی، هزینه‌های روحی روانی و اجتماعی هولناکی برای جامعه دارد. بسیاری از آسیبهای اجتماعی نتیجه از دست رفتن سرپرست خانوارها در تصادفات است.
وی تاکید کرد: مهندس سالاری (معاون عمرانی استانداری کرمانشاه) مدیریت کنند که دستگاهها به ویژه در ایام نوروز از ارائه آمارهای پراکنده و غیرمتقن خودداری کنند. مراقب آرامش روانی شهروندان و مهمانان نوروزی باشیم.
استاندار کرمانشاه همچنین تاکید کرد: نقایص روشنایی معابر درون شهری و محورهای مواصلاتی برون شهری تا قبل از نوروز باید رفع شود.
وی در ادامه اعلام کرد: دیروز رسما حکم کلانشهر شدن کرمانشاه را به شهردار کرمانشاه ابلاغ کردیم. کسی که در کلانشهر زندگی می کند توقع دارد خدماتی که دریافت می کند درخور نام کلانشهر باشد.
بازوند افزود: برای سال ۹۸ باید پروژه‌هایی مشخص کنیم که در افزایش رفاه و آسایش شهروندان تاثیر مشخص داشته باشد.
نماینده عالی دولت در کرمانشاه گفت: دستگاههای ذیربط در طراحی هشدارهای جاده‌ای از الفاظ مثبت و تصاویر خوشایند انگیزشی استفاده کنند. در همه‌ی طراحی‌ها، روحیات خانواده‌ها و به ویژه کودکان مدنظر باشد.
وی تاکید کرد: خاطراتی که از سفر به کرمانشاه در ذهن مسافران و گردشگران شکل می گیرد و باقی می ماند در آینده صنعت گردشگری و افق اقتصادی استان بسیار موثر است. در این زمینه علاوه بر خدمات مطلوب، خوشرفتاری مسئولان و به ویژه پلیس بسیار تعیین کننده خواهد بود.
استان کرمانشاه دارای بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی و فرعی است.
بیش از چهار هزار اثر تاریخی در استان کرمانشاه شناسایی شده که ۲ هزار و ۲۲۲ اثر آن ثبت ملی شده است.
سال گذشته بیش از ۲ میلیون مسافر نوروزی از استان کرمانشاه دیدن کردند.

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :