به گزارش کلهرنیوز ،  آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کرمانشاه با تاکید بر لزوم توجه به ضعفا و فقرا اظهار داشت: خداوند متعال توجه ویژه‌ای به انفاق داشته است چرا که این امر جامعه را حفظ می‌کند.

وی با بیان اینکه رسیدگی به فقرا و نزدیکان در قرآن مورد توجه بوده است، افزود: هیچ گاه انفاق نباید مورد غفلت قرار گیرد چرا که سیره همه پیغمبران و حضرات معصوم انفاق و رسیدگی به فقرا بوده است.

انفاق موجب رشد و برکت در زندگی است

امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: انفاق موجب رشد و برکت در زندگی می‌شود و بهره ما از عمر دنیا به همان اندازه‌ای است که آخرت خود را بسازیم.

وی بیان داشت: با نزدیک شدن به ایام نوروز و پایان سال نباید ضعفا و فقرا را از یاد برد و باید به یاد آنها بود و در حدوسع و توان به آنها کمک کرد.

خطیب جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه تقوا بهترین واسطه بین ما و خداوند است، تصریح کرد: اگر تقوا داشته باشیم به همان اندازه خداوند متعال اسباب کار را برای ما فراهم می‌کند.

وی عنوان کرد: باید از این سرمایه واقعی استفاده کرد و تنها چیزی که با خود می بریم تنها تقوا است.

اعتکاف خلوت دل برای نزدیک شدن به خداوند است

آیت الله علما با گرامیداشت روز ۲۴ اسفند و انفجار بمب در مراسم نماز جمعه تهران توسط منافقین اظهار داشت: مقام معظم رهبری با قدرت تمام نماز را ادامه دادند و ایستادگی کردند.

وی در ادامه به بمباران شیمیایی حلبچه توسط صدام اشاره کرد و گفت: صدام به مردم خود هم رحم نکرد و فاجعه‌ای را رقم زد که بعد از گذشت سالیان هنوز هم آثار آن دیده می‌شود.

امام جمعه کرمانشاه با گرامیداشت سالروز درگذشت حاج احمد خمینی یادگار امام راحل ایشان را ادامه دهنده راه امام دانست و گفت: شخصیت انقلابی حاج احمد خمینی همواره مثال‌زدنی است.

وی همچنین با گرامیداشت ۲۹ اسفند سالروز ملی شدن صنعت نفت ابراز داشت: بعد از سالیان زیادی کشور ما توانست با مجاهدت‌های آیت‌الله کاشانی صنعت نفت را ملی کند.

آیت الله علما با گرامیداشت ۱۳ رجب سالروز ولادت امیرالمومنین علی (ع) و آغاز مراسم معنوی اعتکاف، خاطر نشان کرد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند اعتکاف یعنی خلوت دل برای نزدیک شدن به خدا و این آئین معنوی میهمانی خداوند است.

وی در ادامه سخنان خود به اعطا نشان ذوالفقار توسط مقام معظم رهبری به سردار سرلشگر قاسم سلیمانی عنوان کرد: بعد از گذشت ۴۰ سال اولین بار است که این نشان به کسی اعطا می‌شود که همه زندگی و جان خود را برای اسلام در دست گرفته است.

بیانیه گام دوم انقلاب مبنای حرکت کشور است و باید راه‌های عملیاتی شدن آن تبیین شود

خطیب جمعه کرمانشاه در ادامه با اشاره به بیانیه رهبر انقلاب اسلامی در زمینه دوم گام انقلاب تاکید کرد: مدیران استانی در ابتدا جلسات بندهای این بیانیه را مطالعه و تبیین کنند چرا که سخنان مقام معظم رهبری و این بیانیه به عنوان سند بالادستی و روشن کننده راه برای ما است که باید به عنوان مبنای حرکت ما قرار گیرد و راه‌های عملیاتی و اجرایی شدن آن بررسی و تبیین شوند.

وی در ادامه به انتصاب آیت الله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه اشاره کرد و بیان داشت: امیدواریم حضور ایشان منشأ خدمات باشد و بتوانند توصیه‌های هشت گانه رهبری را جامه عمل بپوشانند.

آیت الله علما در پایان به سفر رئیس جمهور به عراق اشاره کرد و بیان داشت: سفر رئیس جمهور کشور ما در روز روشن و با استقبال رسمی صورت گرفت که نشان از قدرت کشور ما است این در حالی است که رئیس جمهور امریکا سفر پنهانی و در شب و چراغ خاموش به این کشور داشت./مرصاد

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :