به گزارش کلهرنیوز  ، پلیس اماکن نیروی انتظامی روز گذشته با شکایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه باغ پرندگان را پلمب کرد. مدیر این مجموعه در گفت‌وگو با برخی کانالهای فضایی مجازی قرار داشتن در مسیر سیلاب و روان آبها و  در راستای محافظت از جان پرندگان را علت پلمب این مجموعه بیان کرده بود.

اما معاون محیط زیست استان کرمانشاه پلمب باغ پرندگان را به علت مصداق بارز حیوان آزاری دانست و گفت: مراکز نگهداری حیوانات وحشی دارای دستورالعمل‌هایی اس​​ت که در مواد قانونی مختلف تهیه و تدوین شده و هر ماده قانونی دارای بندها و ضوابط مختلفی است که مسئول نگهداری پرندگان موظف به رعایت این ضوابط است.

آذر ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، افزود:  مراکز نگهداری حیوانات وحشی در صورت عدم اجرای ضوابط قانونی، براساس قانون تعطیل و یک نفر برای نگهداری از حیوانات در نظر گرفته می‌شود.

معاون پایش محیط زیست استان کرمانشاه، نداشتن پروانه بهداشتی باغ پرندگان را یک مشکل دانست و گفت: براساس بررسی‌های محیط زیست مجموعه باغ پرندگان بدون پروانه بهداشت بوده که براین اساس ورود و تکثیر هرگونه حیوان وحشی در این مرکز ممنوع است.

ولی‌زاده از تلف شدن حیوانات مختلفی همچون تمساح در این مجموعه خبرداد و گفت: پیرو گزارش‌های مردمی و پایش‌های انجام شده، موارد بهداشتی در مورد پرندگان و خزندگان در این مرکز رعایت نشده بود.

معاون پایش محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه قفسهای مرکز نگهداری پرندگان داری حجم زیادی آب است، عنوان کرد: رطوبت زیاد برای پرندگان مضر و باعث بیماری قارچ در آنها و تلف شدن حیوانات می‌شود.

ولی‌زاده با بیان اینکه مصداق بارز حیوانات آزاری در این مرکز اجرا و موارد بهداشتی رعایت نشده است، بیان کرد: وجود یک دامپزشک به همراه دو کاردان دامپزشکی و یک مسئول فنی برای نظارت حیات وحش لازم و ضروری که براساس بازدیدهای انجام شده، این مرکز فاقد دامپزشک و مسئول فنی بوده است.

وی با اشاره به اینکه دادستان کرمانشاه از باغ پرندگان بازدید داشته است، بیان کرد: مشاهده کله قوچ در این مرکز نشان از تخلفات شکار صید است که صورتجلسه‌های لازم تهیه شد و براساس دستور دادستانی باغ پرندگان پلمب شد.

منبع: تسنیم

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :