به گزارش کلهرنیوز ، یک مقام ارشد نیروی دریایی ارتش آمریکا می‌گوید این واحد دستوری مبنی بر تغییر رویکرد در فعالیت‌هایش در منطقه از جمله در برخورد با نیروی دریایی سپاه پاسداران دریافت نکرده و به سیاق گذشته به عملیات‌های خود ادامه می‌دهد.

وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در اقدامی بی‌سابقه و خلاف قوانین بین‌الملل نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را در فهرست «سازمان‌های تروریستی خارجی» آمریکا قرار داد.

بسیاری از کارشناسان آمریکایی هشدار داده‌اند که این تصمیم می‌تواند به تشدید تنش در منطقه از جمله میان نیروی دریایی دو کشور در خلیج فارس و تنگه هرمز منجر شود.

با این وجود، دریاسالار «جان ریچاردسون» فرمانده عملیات نیروی دریایی آمریکا در مصاحبه با پایگاه «یو.اس‌ان‌آی» گفته دستورالعمل تازه‌ای دریافت نکرده و در عملکرد نیروی دریایی آمریکا در قبال سپاه تغییری ایجاد نمی‌شود.

وی همچنین گفته است: «نیروی دریایی ایالات متحده عملیات‌های خود را تغییر نداده و به عملیات در هرکجا که قوانین بین‌المللی اجازه دهد، ادامه خواهد داد. ما به همکاری با شرکای خود برای اطمینان از آزادی تردد و آزادی جریان تجاری در آبراه‌های بین‌المللی ادامه می‌دهیم.»

در پی تصمیم تازه دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، شورای عالی امنیت ملی ایران مقر مرکزی فرماندهی ارتش آمریکا در منطقه را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده است. این مقر فرماندهی در حمایت از گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده در سوریه و عراق نقش مهمی ایفا کرده است.

فارس

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :