به گزارش کلهرنیوز ، فرشید سنجری افزود: با اشاره به اینکه برداشت بیش از حد گیاهان دارویی و بهاری از منابع طبیعی تخلف محسوب می‌شود اظهار داشت: گیاهان دارویی و خوراکی همچون کنگر و ریواس در مرحله گل‌دهی قرار دارند و برداشت آن‌ها در این مرحله علاوه بر ممانعت از تکثیر آن‌ها سبب فرسایش خاک می‌شود.

وی یکی از دلایل وقوع سیلاب‌های اخیر را برداشت بیش از حد این گیاهان و فرسایش خاک عنوان کرد و گفت: تمهیداتی اندیشیده شده که افرادی که با تناژ بالا از این گیاهان برداشت می‌کنند به عنوان تخلف ضبط و به دادگاه ارجاع داده می‌شوند.

سنجری با بیان اینکه افرادی برای گسترش اراضی کشاورزی خود مراتع را شخم می‌زنند بیان کرد: در صورت محرز شدن این موضوع فرد خاطی به دادگاه ارجاع داده می‌شود و در این راستا برای فردی خاطی در یکی از روستاهای اطراف کرمانشاه یک میلیارد قرار بازداشت صادر شد.

جانشین فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان کرمانشاه افزود: چنانچه دادگاه همچون گذشته همکاری بیشتری داشته باشد این گونه برخوردها عامل بازدارنده‌ای برای سایر افراد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه ۲۲ واحد گشتی به صورت شبانه‌روزی در مناطق حساس از نظر تولید زغال حضور دارند گفت: عمده زغال‌های داخل شهر از استان‌های دیگر از جمله ایلام وارد می‌شود و نظارت بر عرضه‌کننده زغال در داخل شهر بر عهده تعزیرات حکومتی است.

سنجری بیان کرد: تلفن ۱۵۰۴ به صورت شبانه‌روزی آماده دریافت گزارشات حریق، دخل و تصرف و تخلفات در زمینه گیاهان دارویی و خوراکی است.

تسنیم

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :