به گزارش کلهرنیوز ، فریبرز بساطی با بیان اینکه چهار نفر منطقه حفاظت شده گیلانغرب را پوشش می‎دهند، اظهار داشت: در منطقه حفاظت‎شده شهرستان گیلانغرب کمبود نیروی محیط‌بان وجود دارد که باید برای رفع این مشکل از طریق مراجع و راهبردهای اجرایی قانونی چاره‌اندیشی شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گیلانغرب بیان کرد: منطقه حفاظت شده قلاجه با مساحت بیش از ۴۲ هزار هکتار فاصله شهرستان‌های گیلان‌غرب و اسلام‌آباد غرب در استان کرمانشاه واقع شده‌است که از نظر گونه‏‌های گیاهی و جانوری حائز اهمیت است.

بساطی با بیان اینکه با وجود نیروهای اندک اما ۷۰درصد منطقه را تحت پوشش قرار می‏‌دهیم، بیان کرد: باوجود تمام کمبودها و مشکلات در این حوزه، البته وضعیت منطقه و تعداد حیات وحش آن بسیار مطلوب است و امیدواریم با حل مشکلات و نیازهای منطقه شاهد بهبود وضعیت باشیم.

وی با بیان اینکه مردم ضمن حفاظت از حیات وحش در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به اداره محیط زیست شهرستان گیلانغرب گزارش کنند، عنوان کرد: محیط زیست، پاسخ به یکی از نیازهای امروز جامعه برای نگهداری بیشتر از محیط زیست و رعایت حقوق عمومی است.

بساطی گفت: مأموران اجرایی محیط زیست مستقر در محیط بانی شهرستان گیلانغرب در حین گشت و کنترل و اطلاع، مبنی بر ورود شکارچی به منطقه حفاظت‎ شده، موفق به شناسایی و دستگیری یک نفر متخلف شکار شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گیلانغرب افزود: در این عملیات از شکارچی متخلف پنج قطعه تیهو به همراه اسلحه و متعلقات کشف و ضبط شد و با متجاوزان به عرصه‎های طبیعی که حیات تنوع زیستی را تهدید می‌کنند برخورد قانونی خواهد شد.

بساطی گفت: متخلف مطابق با ضوابط و مقررات زیست محیطی ملزم به پرداخت مبلغ ده میلیون ریال بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست شد که پس از واریز آن توسط وی، پرونده متخلف جهت طی سایر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شد.

منبع: تسنیم

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :