به گزارش کلهرنیوز ؛ هدایت حاتمی در دیدار با تعدادی از مدیران بیمه استان افزود: حضرت علی (ع) می‌فرماید«پیروزی در آینده نگری است و آینده نگری سرمایه است» و ما براساس این حدیث می توانیم اهمیت صنعت بیمه را در خصوص آینده نگری و آینده سازی بیشتر درک کنیم.
وی در ادامه گفت: در خصوص بیمه یک سوم از متوسط جهانی عقب هستیم و کرمانشاه هم نیم درصد از متوسط کشوری پایین تر است و این یعنی باید به پویاتر کردن صنعت بیمه کمک کنیم.
معاون استاندار کرمانشاه به زلزله سال ۹۶ استان اشاره کرد و گفت: این زلزله بی سابقه و بسیار شدید بود و در گستره پهناوری اتفاق افتاد به طوریکه ۹ شهرستان و یک هزار و ۹۰۰ روستا درگیر آن شدند و به ۱۰۴هزار واحد آسیب رساند و بار مالی خسارتهای آن بیش از ۱۱هزار میلیارد تومان بود که اگر فرهنگ بیمه در جامعه نهادینه می‌شد بخشی از این بار مالی توسط بیمه‌ها تامین می شد.
وی در پایان گفت: توسعه صنعت بیمه یکی از دغدغه‌های جدی استان است و بیمه ها می‌توانند در این استان پر پتانسیل سرمایه گذاری کنند و ما هم همه گونه حمایت لازم را انجام خواهیم داد و حالا که کرمانشاه در یک سال گذشته با کاهش نرخ تورم و بیکاری و بهبود فضای کسب و کار مواجه شده و روی ریل رشد و توسعه افتاده است فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم شده که بیمه‌ها می‌توانند در این زمینه ورود کنند./ایرنا

 

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :