به گزارش کلهرنیوز ، نمازگزاران کرمانشاهی در این راهپیمایی که از مقابل مسجد جامع تا میدان آزادی برگزار شد، با شعارهای «تحریم آمریکایی دیگر اثر ندارد و ای رهبر آزاده آماده ایم آماده، این خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست، همه ما رزمنده ایم پیرو خط رهبریم و حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست.» از تصمیم اخیر مسئولان کشور حمایت کرده و انزجار خود را دشمنان انقلاب اسلامی نشان دادند.
«مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آل سعود و مرگ بر منافق از دیگر شعارهایی بود که مردم کرمانشاه امروز در راهپیمایی ضد استکباری سردادند.
نظیر این مراسم در همه شهرستان های استان کرمانشاه پس از اقامه نماز جمعه امروز برگزار شد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران، هجدهم اردیبهشت ۹۸ که مصادف با خروج آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸ میلادی بود در واکنش به این اقدام آمریکا و بازگرداندن تحریم‌ها، ۲ گام نخست ایران شامل «توقف فروش اورانیوم غنی‌سازی شده و آب‌ سنگین برای ۶۰ روز» را به اعضای برجام اعلام کرد.
وی افزود: اگر اروپایی‌ها در این مدت به جبران بپردازند ما نیز به شرایط امروز برمی‌گردیم، در غیر این صورت، ۲ اقدام دیگر را در پیش می‌گیریم.
این اولتیماتوم ایران به دیگر اعضای برجام، با دعوت سفیران کشورهای آلمان، انگلیس، چین، روسیه و فرانسه به وزارت امور خارجه و تسلیم نامه رئیس‌ جمهوری از سوی سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه به آن‌ها، صورت گرفت.
همچنین شورایعالی امنیت ملی در روز یاد شده در بیانیه ای به کشورهای باقی مانده در برجام ۶۰ روز فرصت داد تا تعهدات خود به ویژه در حوزه های بانکی و نفتی را عملیاتی کنند.
در این بیانیه عنوان شده است: چنانچه در این مهلت کشورهای مزبور قادر نباشند مطالبات ایران را تامین کنند، در مرحله بعدی جمهوری اسلامی ایران رعایت محدودیت های مربوط به سطح غنی سازی اورانیوم و اقدام های مربوط به مدرن سازی رآکتور آب سنگین اراک را نیز متوقف خواهد کرد.

ایرنا

 

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :