به گزارش کلهرنیوز ، حشمت الله فلاحت پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز یکشنبه ( ۲۲ اردیبهشت ماه ۹۸) پارلمان در جمع خبرنگاران گفت: امروز جلسه غیرعلنی قوه مقننه با حضور فرمانده سپاه پاسداران برگزار و بحث های جدی مطرح شد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: واقعیتی وجود دارد مبنی بر اینکه ۲۸ سال راهبرد جمهوری اسلامی ایران، خریدهای تسلیحاتی، مهندسی معکوس و تولیدات کاملا بومی و غیرقابل دسترسی و پیش بینی ایران در قالب راهبرد مقابله به مثل و دفاع در برابر آمریکا تعریف شده است. به عبارتی در طول این مدت دشمنی آمریکا را تشخیص دادیم و در قبال آن به آمادگی دفاعی رسیده ایم.

وی افزود: به همین دلیل است که اعتقاد داریم هیچگاه جنگ نخواهد شد، چون آمریکایی ها می دانند امکان جنگ با ایران را ندارند؛ به هرحال ایران امکان اینکه از فاصله ۲ هزار کیلومتری هدف های خود را در قالب سیاست دفاعی مورد هدف قرار دهد، دارد، ولی اگر ناوهای آمریکایی بخواهند اقدامی را صورت بدهند، حداکثر فاصله ای که با ایران خواهند داشت ۵۰۰ کیلومتر است، لذا خودشان می دانند در هیچ جنگی تا این حد گرفتار فضای جنگی توأم با شکست نخواهند شد.

فلاحت پیشه ادامه داد: آمریکایی ها راهبردشان جنگ نیست لذا اعتقاد داریم جنگ نخواهد شد؛ آمریکایی ها اکنون درصدد جنگ روانی هستند، لذا سعی می کنند این موضوع را با تحریم ها و فشارهای اقتصادی همراه کنند. از این رو دولت باید به وظایف خود در قبال موضوعاتی که شکل گرفته، عمل کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اعتقاد داریم بخش اعظم مشکلات اقتصادی مردم ناشی از تحریم نیست، بلکه ناشی از ضعف های نظارتی و تلاش نامناسب دولت برای رفع مشکلات است.

فلاحت پیشه افزود: در زمینه دفاعی، آمادگی کامل وجود دارد لذا پایان تحولات شکل گرفته جنگ نخواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه هیچ وقت فردی با ترامپ تماس نخواهد گرفت، اظهار کرد: در آینده آمریکایی ها مجبور خواهند شد جدی تر موضوع مذاکره با ایرانیان را مطرح کنند. حتما خودشان خواهند دید موضوع ایران با هر کشوری مانند کره شمالی متفاوت خواهد بود.

وی با اشاره به جلسه کمیسیون متبوعش با وزیر امور خارجه افزود: در تمام جلسات کمیسیون از ابتدای سال جاری بیش از نیمی از وقت را به مسائل مرتبط با شرایط اخیر خصوصاً مقابله به مثل در مقابل رفتارهای آمریکا اختصاص داده شده است. این موضوع در قالب طرح ها و سیاست ها بررسی شده ، لذا بخشی از حضور وزیر امور خارجه در کمیسیون مربوط به بررسی موضوع مذکور و نیمی دیگر مربوط به پاسخ به سوالات نمایندگان خواهد بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اعتقاد دارم ترامپ نیز در شرایط روانی شکل گرفته، خودش هم گرفتار شده است؛ واقعیت این است که آمریکایی ها آخرین برگ های خود را هزینه کرده اند، اما ایرانی ها هنوز برگ های خود را رو نکرده اند، به طوری که بخشی از برگ های تحریمی آمریکایی ها مثل تحریم های اخیر، تحریم های تکرار بود که بارها تکرار شده و صرفاً برای فشار بر ایران مطرح می شود.

فلاحت پیشه در این راستا افزود: جمهوری اسلامی ایران بنایی بر تصاعد و گسترش بحران ندارد و اعتقاد داریم در آینده آمریکایی ها هستند که موضعشان تضعیف خواهد شد.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مذاکره با آمریکا شرایط خاصی دارد، ایران بعد از انقلاب اسلامی یک بار به طور جدی وارد مذاکره بر سر برجام شد و بر این اساس مقرر شد نتیجه مذاکرات برد – برد باشد، اما این امر محقق نشد.

وی تصریح کرد: اعتقاد دارم ایرانی ها وارد مذاکره نمی شوند که نتیجه آن برد و باخت باشد؛ آمریکایی ها با مقدماتی که ایجاد کرده اند نشان می دهند سیاستشان فعلا مذاکره نیست و اگر شرایطی هم برای مذاکره ایجاد شود، آمریکایی ها باید از بخشی از سیاست های شان عقب نشینی کنند.

فلاحت پیشه گفت: سردار سلامی در نشست غیرعلنی صبح امروز گفت که ایران آمادگی لازم برای جنگ را دارد تا حدی که بتواند پیروز این مهم باشد، لذا تحلیل راهبردی، نوع رفتار آمریکایی ها و مباحث میدانی نشان می دهد بر همین اساس جنگ نخواهد شد و آنها به دنبال جنگ نیستند.

فارس

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :