به گزارش  کلهرنیوز از فارس، محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان پس از دیدارها با مقامات پاکستان در جمع خبرنگاران به تشریح گفتگوهای انجام شده پرداخت و گفت: درباره اقدامات آمریکا علیه ایران و جنگ اقتصادی و تلاش آمریکا برای ایجاد فشار اقتصادی بر ایران که تروریسم اقتصادی است و اینکه چگونه کشورها باید در مقابل زیاده طلبی ها و قلدری های آمریکا ایستادگی کنند، صحبت کردیم.

وی افزود: درباره ضرورت همکاری کشورهای اسلامی در مقابله با طرح هایی که آمریکا و رژیم صهیونیستی برای منطقه و فلسطین دارند به خصوص طرح معامله قرن که تلاشی است برای نابود کردن آرمان فلسطین، نیز گفت وگو کردیم و مواضع مشترکی داریم.

وزیر خارجه درباره مواضع مقامات پاکستان در خصوص تحولات منطقه نیز بیان کرد: پاکستان دوست و همسایه ماست و ملاحظاتی هم در رابطه با روابطش با سایر کشورها در منطقه وجود دارد، ولی بسیار خوشحالیم که دولت پاکستان دیدگاه های ایران را کاملا درک می کند و فشار آمریکا بر ایران را غیرقابل قبول می داند.

ترامپ تاریخ نمی داند و مردم ایران را نمی شناسد

رئیس دستگاه دیپلماسی درباره اظهارات سخیف اخیر ترامپ علیه ملت ایران نیز گفت: آقای ترامپ با اظهاراتش نشان داد اولا تاریخ نمی داند و ثانیا مردم ایران را نمی شناسد و ثالثا دارد ثابت می کند آن ادعاهایی که ایشان و همکارانشان در حمایت از مردم ایران مطرح می کنند تا چه حد دروغ است.

ایران پایان ترامپ را خواهد دید ولی او هیچ وقت پایان ایران را نخواهد دید

وی افزود: ایشان چند روز قبل گفت که پایان ایران خواهد بود، ایران پایان ایشان را خواهد دید، ولی ایشان هیچ وقت پایان ایران را نخواهد دید، ایران هزاره ها بوده و خواهد بود و یک کشور تازه به دوران رسیده نمی تواند این چنین درباره ایران صحبت کند. اینها نشانگر آن است که آقای ترامپ حتی در ظاهرسازی که دیگران می کنند نمی تواند کاملا ادامه دهد و نیات واقعی و درونی خودش را درباره مردم ایران بروز می دهد.

تروریست برازنده خود ترامپ است

ظریف گفت: ایشان بارها مردم ایران را با لقبی (تروریست) که فقط برازنده خودش است متهم کرده است. اینکه می گویم تروریسم شعار نمی دهد، ایشان اعلام کرده که علیه مردم ایران جنگ اقتصادی می کند و جنگ اقتصادی یعنی ترور و تلاش برای تحمیل یک دیدگاه سیاسی از طریق فشار اقتصادی و جلوگیری از فروش غذا، دارو و مواد اولیه بر خلاف دستور دیوان بین المللی دادگستری و اینها یعنی تروریسم اقتصادی.

رئیس دستگاه دیپلماسی اضافه کرد: اگر کسی تروریست است شخص آقای ترامپ است که مرتکب تروریسم اقتصادی شده، نه جمهوری اسلامی ایران که همواره در صف مبارزه با تروریسم در این منطقه بوده و حمایت ما از مردم عراق و سوریه در مقابله با تروریسم بارها توسط این مردم مورد قدردانی قرار گرفته است و این واقعیتی است که همه بر آن اذعان دارند.

وی همچنین گفت که درباره مسائل مرزی ایران و پاکستان همکاری هایی دارند که انشاالله در آینده این گونه اتفاقات نیفتد و پاکستانی ها هم قول دادند برای بازگرداندن مرزبانان باقیمانده که هنوز آزاد نشده اند، تلاش حداکثری خود را انجام دهند.

وزیر خارجه ایران که دیشب برای دیدار با مقامات پاکستان وارد اسلام آباد شد امروز ضمن دیدار با وزیر خارجه، با نخست وزیر، فرمانده ارتش و رئیس مجلس پاکستان نیز دیدار و گفتگو کرد.

 

 

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :