به گزارش کلهرنیوز  ، آیت‌الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی این هفته کرمانشاه ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا پیشوای اخلاقیات است و با رعایت آن جامعه از آسیب‌های اخلاقی نجات می‌یابد.

وی افزود: امام راحل بسیار تاکید داشتند که مراقبه کنیم تا بعد از ماه مبارک رمضان نیز این حال و هوای معنوی و فضای عرفانی تا سال بعد حفظ شود و این موضوع ریشه تمام مسائل عرفان و انسان‌سازی است.

خطیب نماز جمعه کرمانشاه بیان داشت: انسان در تمام حالات باید مراقبه داشته و مراقب اعمال، رفتار و گفتارش در همه حال باشد.

آیت‌اله علما مراقبه را از پایه‌های اخلاقیات عنوان کرد و گفت: این مراقبه باید از درون انسان آغاز شود و در اعمال و رفتارش نمایان شود و به این درک برسد که عالم محضر خداست و خداوند را بر تمام اعمال خود ناظر ببیند.

وی در بخش دیگری از سخنانش به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: همان‌گونه که معظم‌له بر مقاومت تاکید دارند، یکی از شاخصه‌های رفتاری امام راحل نیز همین مقاومت در برابر موانع بود که به عنوان یک دکترین مقاومت مطرح است.

امام جمعه کرمانشاه افزود: در مورد شخصیت امام راحل باید کتاب‌ها نوشت؛ ایشان یک اندیشه و یک مکتب فکری بود و همین ادبیات مقاومت ایشان بود که باعث پیروزی ایشان در برابر سیطره غرب و شرق و شاه شد.

آیت‌الله علما به فرمایشان رهبر معظم انقلاب در مورد مذاکره با غرب نیز اشاره‌ای داشت و ادامه داد: رییس جمهور جدید آمریکا از زمانی که روی کار آمده بیش از هزاران دروغ گفته و همین دلیل دروغگویی‌اش هم مهمترین دلیل افول آمریکاست.

وی به سرنوشت سازش‌گران با آمریکا از جمله قزافی، صدام، بن سلمان و… را مورد اشاره قرار دارد و گفت: بهتر است از نتیجه سازش درس بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه در مسائل کشور بن‌بستی وجود ندارد، افزود: اگر مشکلی هم وجود دارد مربوط به مدیریت‌ها است.

آیت‌الله علما طرح آمریکایی صهیونیستی موسوم به معامله قرن را محکوم به شکست دانست و گفت که نباید در این موضوع هم سازش کرد.

وی همچنین به مناسبت ۲۰ خرداد و روز صنایع دستی اشاره کرد و این حوزه را یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی برشمرد و خواستار توجه به این حوزه شد.

/مرصاد

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :