به گزارش کلهرنیوز به نقل از اسلام آبادخبر ، عصر امروز سه شنبه  ۲۸ خرداد ۹۸ جلسه شورای اداری و آیین تودیع و معارفه  فرماندار اسلام آبادغرب با حضور استاندار کرمانشاه،  امام جمعه شهرستان، معاونین استاندار و سایر مسئولین شهرستان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام مهری با تقدیر از زحمات افشین کریمی فرماندار پیشین اسلام آبادغرب، با اشاره به یکی از حکمت های امیر المومنین علی (ع) اظهار کرد: این پست و مقام ها میدان های آزمون هستند و از نتیجه آزمون ها عده ای خوشحال و عده ای ناراحت می شوند.

وی  با بیان اینکه؛ در نظام اسلامی پست ها و مسئولیت ها امانت هستند، عنوان کرد: اگر با در نظر گرفتن این حکمت  از حکمت امیر المومنین(ع) به پست ها نگاه کنیم که باید روزی در پایان مأموریت با آبرومندی آن را تحویل بدهیم ، هم در پیشگاه خداوند و هم در پیشگاه مردم روسفید خواهیم بود.

امام جمعه شهرستان خاطرنشان ساخت: دوران مدیریت مهندس بازوند در استان کرمانشاه، دوران تلاش و کوشش، تعامل و آرامش، همدلی و صمیمیت، برادری و وفاق برای پیشرفت و توسعه استان است و همه باید تلاش کنیم که این روند استمرار داشته باشد. توازن و عدالت مدیریتی خوبی در سرکشی و رسیدگی مهندس بازوند به شهرستانهای استان مشهود است که این یک رویه ارزشمند و مبارک است.

بیان بخشی از مشکلات  مهم شهرستان تصریح کرد: اسلام آباد غرب نیازمند نگاه واقع بینانه مدیریت ارشد استان برای برون رفت از مشکلات متعدد است.

استاندار کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار کرد: مشارکت مردم اسلام آباد غرب در دوران بازسازی مناطق زلزله زده چشمگیر و قابل تحسین بوده است. خاطره انتشار تصویر پرستاران بیمارستان اسلام آباد غرب در شبکه‌های اجتماعی که با جانفشانی در لحظه وقوع زلزله از جان نوزادان مراقبت کردند، نمونه‌ای بارز از فرهنگ ایثارگری اهالی این شهرستان است که در دوران دفاع مقدس نیز به خوبی این روحیه خود را نشان دادند.

وی با تشریح ضرورت معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری  با توجه به مشکلات اقتصادی و بروکراسی اداری پرداخت و گفت: جمع‌بندی مجموعه مدیریت ارشد استان بر این است که دکتر کریمی(فرماندار پیشین اسلام آبادغرب) به خوبی از عهده اداره این معاونت بر خواهد آمد.

مهندس بازوند با تکذیب خبر جابجایی و انتصابش بعنوان استاندار خوزستان ، گفت: از روز گذشته این بحث کاملا منتفی شده و کماکان خدمتگزار مردم خونگرم کرمانشاه هستم.

وی با  تقدیر از مطالبه گری امام جمعه شهرستان در کنار حمایت های ایشان از مسئولین، عنوان کرد: آقای جهانبخش حیدری فرماندار جدید اسلام آباد غرب از مدیران باتدبیر، با برنامه، مجرب و کارکشته استان است و از مجموعه نظام اداری شهرستان و به ویژه حجت الاسلام والمسلمین مهری امام جمعه محترم اسلام آباد غرب انتظار داریم که همچنان یار و یاور دولت در شهرستان باشند.

وی افزود: اسلام آباد غرب محل تلاقی چندین محور مواصلاتی مهم چند استان کشور است که ارزش ترانزیتی و ترابری بالا و ویژه ای دارد. با وجود مشکلات متعدد و تحریمهای ظالمانه آمریکا و موانع زیاد، باید پروژه راه‌آهن کرمانشاه خسروی از مسیر اسلام‌آباد غرب را به نتیجه برسانیم که این مهم، نقشی چشمگیر در توسعه این شهرستان خواهد داشت.

استاندار کرمانشاه تأکید نمود: در شرایط سخت فعلی، استان نیاز به این دارد که مدیران از قوه خلاقیت و ایده‌پردازی خود استفاده کامل کنند. مبارزه با هیولای بیکاری با جذب سرمایه‌گذاران و رونق تولید میسر خواهد بود.

وی با بیان اینکه برنامه داریم ۳ درصد بیکاری را در استان کاهش دهیم، گفت: اسلام آبادغرب پتانسل این مهم را دارد و به شدت و با جدیت پیگیر تحقق منطقه ویژه و پتروشیمی اسلام‌آباد غرب هستیم که تاثیر بسزایی در تحول شهرستان و حتی استان خواهد داشت.

جمال الدین برجی مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلام آبادغرب در این مراسم به نمایندگی از مدیران شهرستان از زحمات صادقانه دکتر کریمی فرماندار پیشین تشکر کرد و برخی از مشکلات شهرستان را به استاندار کرمانشاه یادآوری نمود.

افشین کریمی فرماندار پیشین شهرستان اسلام آبادغرب  در این آیین با طلب حلالیت از مردم شهرستان،عنوان کرد: ۴ سال و دوماه مهمان مردم اسلام آبادغرب بوده ام، مردم این خطه مهمان نواز، صبور و با صفا هستند که همیشه در مقابل کمبودها اغماض داشتند و ما را در کارها تشویق می کردند.

وی از مرم شهرستان، مسئولین به ویژه از امام جمعه شهرستان، سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی دستگاه های امنیتی و قضایی و اصحاب رسانه شهرستان که در تمام برنامه ها و بحران ها حمایت کردند، تقدیر و تشکر نمود.

دکتر کریمی در پایان سخنان خود گزارشی از خدمات ارائه شده توسط دولت و نظام اسلامی در طول ۴ سال مدیریت خود ارائه نمود.

در پایان  این آیین جهانبخش حیدری با تقدیر از مسئولین، گفت: مصمم تر از همیشه در میدان کار برای نظام اسلامی خواهم بود و در گره گشایی از مشکلات مردم تلاش خواهم کرد.

وی همچنین با درخواست حمایت از استاندار کرمانشاه و مسئولین در راستای ریشه کنی معضل بیکاری و بودجه عمرانی شهرستان به برخی سیاست های پیشنهادی  اعم از تقویت خدمات شهری و شهرداری، توسعه سیاستگذاری کشت گلخانه ای با توجه به درصد بالای آمار ۱۱۰ هزار هکتار زمین های دیم شهرستان، جذب سرمایه گذار و … اشاره نمود.

حیدری با بیان اینکه؛ توسعه شهرستان در گروه وحدت عمومی است از همه آحاد و اقشار مردم، احزاب، رسانه ها و شخصیت های اثرگذار در شکل دهی افکار عمومی خواست در راستای وحدت عمومی جامعه کوشش نمایند.

در پایان این جلسه، جهانبخش حیدری با حکم استاندار کرمانشاه به عنوان  فرمانداراسلام آبادغرب، جانشین افشین کریمی شد که خود به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کرمانشاه منصوب شده است و از آقای کریمی با اهدا لوح یادبود قدردانی بعمل آمد.

گفتنی ست؛ پیش از پایان مراسم،  حجت الاسلام محمدی  از روحانیون حامی دولت به دخالت های فراقانونی نمایندگان در جلسه معارفه فرماندار جدید اسلام آبادغرب اعتراض کرد.
حجت الاسلام محمدی در جمع اعضای شورای اداری شهرستان اسلام آبادخطاب به استاندار کرمانشاه گفت: اجازه ندهید شأن وکرامت مدیران ومسئولان در قبال دخالت های فراقانونی نمایندگان مخدوش شود.
وی عنوان کرد: در فاصله کوتاه منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی برخی انتصابات چهره بی طرفانه دولت را در مسئله انتخابات مخدوش می کند. اسلام آباد دارای مذاهب واقوام گوناگون است؛اجازه ندهید اتفاقات نامبارک پس ازانتخابات وهمچنین نگاه حذفی به ایلات واقوام در حوزه مدیریت شهرستان اتفاق بیفتد.

تصاویر تکمیلی:

این خبر را به اشتراک بگذارید :