به گزارش کلهرنیوز ، آذر ولی‌زاده  با اشاره به اینکه کارخانه آسفالت شهرستان گیلانغرب به دلیل عدم توجه به اخطاریه‌های محیط زیست و با حکم قضایی پلمب شد اظهار داشت: بنابه دستور دادستان و درخواست اداره محیط‌زیست شهرستان گیلانغرب کارخانه آسفالت این شهرستان به علت داشتن آلودگی هوا و عدم رعایت ضوابط محیط زیست تا اطلاع ثانوی پلمب شد.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس استانداردهای محیط زیست در سه بخش آب، خاک و هوا صاحبان واحدهای صنعتی و خدماتی موظف به رعایت و کاهش آلایندگی واحد هستند عنوان کرد: در صورت تداوم آلایندگی واحدهای صنعتی، واحد آلاینده پلمب و تا رفع کامل آلایندگی، فک پلمب نمی‌شود.

ولی‌زاده با اشاره به اینکه بیش از دو سال به شهرداری گیلانغرب در مورد آلودگی کارخانه آسفالت این شهرستان تذکر داده شده است، بیان کرد: شهرداران گیلانغرب قول‎های زیادی مبنی بر رفع آلودگی کارخانه آسفالت داده‌اند اما در این دو سال هیچ‌کدام از قول‌ها عملی نشده است.

وی با اشاره به اینکه کارخانه آسفالت زیر نظر شهرداری اداره شده است، بیان کرد: کارخانجات آسفالت از جمله منابع تولید کننده آلودگی هوا هستند که نقشی در انتشار ذرات معلق و سایر آلودگی‌ها دارند و آسفالت از جمله ترکیب‎هایی است که مصرف آن به موازات توسعه صنعتی و گسترش شهرنشینی رو به افزایش است.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه  مهمترین شاخصه و مولفه‌های توسعه پایدار را رعایت قوانین محیط زیست دانست و گفت: کارخانه آسفالت گیلانغرب که در تنگه حاجیان  و در محدوده دهستان حومه واقع است به دلیل متصاعد شدن گاز و آلودگی قابل توجه که منشاء آلودگی زیست محیطی است نگاه‌های انتقادی عمومی را به سمت خود جذب کرده است.

تسنیم

این خبر را به اشتراک بگذارید :