به گزارش کلهرنیوز ، رییس ستاد مردمی «کرمانشاه۲۰۲۰» گفت: راهبری کارافرینی کرمانشاه به همراهی ستاد کرمانشاه ۲۰۲۰ با حمایت شرکت جاده ابریشم (مالک بسترهای تجاری آنلاین zoza) اولین رویداد کارآفرینی یک روزه را تحت عنوان «کرمانشاه زیبای من» در نیمه دوم آبانماه سال جاری برگزار می کند.

به گزارش باختر، هادی نوروزی، رییس ستاد مردمی «کرمانشاه ۲۰۲۰» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای بررسی، تحلیل و انجام پروژه های متدیک، مناسب و متناسب با مفهوم شهر و روستای مدرن با محوریت «نگاه ِگردشگر، بومگرد پذیری» در نظر داریم رویدادی یک روزه را در نیمه دوم آبان ماه سالجاری برگزار کنیم، لذا از تمامی علاقمندان، معماران، مهندسان، هنرمندان و صاحبان ایده وکارافرینان خلاق دعوت بعمل می آید با تعریف پروژه خود در قالب پروپوزالی متدیک همراه با فایل عکس، پیش نما، فایل پاورپوینت و تمامی توابع اضافی کمک کننده به ارائه پروژه حول محورهای بنیانی زیر، حداکثر تا پایان مهرماه ماه ۹۸ به آدرس کرمانشاه، شهرک متخصصین، بلوار وحدت، بالاتر از دبیرستان هوشمند، راهبری کارآفرینی کرمانشاه، ستاد دائمی پروژه کرمانشاه ۲۰۲۰ و دبیرخانه اولین رویداد «کرمانشاه زیبای من» ارسال کنند.

وی با اشاره به محورهای این رویداد کارآفرینی افزود: این رویداد در قالب چند محور برگزار می شود که شامل؛ الف) محورهای شماتیک: پروژه ها در قالب ساخت یک سازه شهری (مبلمان شهری با رعایت مولفه های کارکردی بودن، زیبا بودن و هویت مند بودن) یا روستایی(بوم زیست مداری، رعایت با فتار اصیل فضای بومی)، یک طرح و ایده ی قابل تجلی، یا ارائه یک پیشنهاد شامل امور هنری و برگزاری های خاص، امور ورزشی و برگزاری های خاص، هرگونه ی سازه ای وغیرسازه ای (عینی و ذهنی قابل تجلی به عینیت) شهری و روستایی و یا هر طرح وایده ای که بتواند کرمانشاه را به تفاوتی زیبا، فراخناک و گسترده برساند. ب)موارد ساختاری:

۱- درک درست از زیست بوم کرمانشاه(زیست بوم طبیعی زیست بوم اسطوره ای و زیست بوم مردم شناسانه) با طرح نگره ای که بازگفت سنت بهی در فضا و اکوسیستم مدرن را متجلی کند. ۲- نگاه عمیق و اصیل به آموزه های دینی و مذهبی شامل تعزیه، تکایا و … در طول تاریخ کلاسیک و معاصر کرمانشاه ۳- تحلیل درست از هنر مدرن و پست مدرن در قالب ساخت یک مفهوم حجمی با فهم ساختاری از دسته واژه جاده ابریشم ۴-هنر خیابانی، میدانی و مزرعه ای (بومگرد- هنرمند) شامل ایده های نمایشی، گرافیکی، موسیقی، سینمایی و سایر هنرهای اجرایی، تجسمی و حجمی ۵- شما می توانید هر ایده که منجر به ایجاد یک پروژه قابلیت تعریف واجرا دارد را از طراحی واجرای یک کارت پستال تا طراحی و اجرای یک فرودگاه را برای ما ارسال کنید.

نوروزی تصریح کرد: تمامی آثار ارسالی به دبیرخانه توسط هیئت داوران از گرایش های گوناگون مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: داوران از متخصصین دانشگاهی در رشته های مختلف شامل؛ گرافیک، نمایش، سینما، اسطوره شناسی، باستان شناسی، تاریخ، و فلسفه هنر، گردشگری و مهندسی شهری، روستایی، عمران، آی تی، متخصصین مالی و رسانه می باشند.

رییس ستاد مردمی «کرمانشاه ۲۰۲۰» گفت: لازم به ذکراست تجمیع پتانسیل های آکادمیک در میزگروه های تخصصی کافه کارآفرینی شامل میزگروه هنر، میز گروه رسانه، میزگروه کرمانشاه ۲۰۲۰، میز گروه گردشگری، میز گروه زیباسازی و عمران شهری، میزگروه کسب و کار سبب شد که این رویداد بزرگ شکل بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه های برگزیده جهت اجرا به مسئولین استان یا مسئولین ملی ارسال و تا اجرای نهایی پروژه توسط ستاد مردمی «کرمانشاه ۲۰۲۰» و راهبری کافه کارآفرینی پیگیری و اطلاع رسانی روزشمارگونه خواهد شد.

نوروزی در پایان یادآور شد: علاقمندان جهت کسب هرگونه اطلاعات بیشتر می توانند با شماره های؛ ۰۹۱۸۱۳۳۲۰۷۳ و ۰۹۱۹۲۱۳۱۲۹۵ و ۰۹۱۸۱۳۱۲۲۷۱ تماس برقرار کرده و یا به آدرسsetad2020@gmail.com ایمیل بزنید.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :