به گزارش کلهرنیوز ، عزت‌الله حاصلی ، اظهار داشت: بعد از حدود دو سال انجام عملیات اکتشافی و پیجویی عملیات اکتشافی در پهنه‌های گیلانغرب و هرسین به اتمام رسید و پهنه‌ها آزاد شد.

وی عنوان کرد: متقاضیان می‌توانند از ساعت ۱۱ صبح روز یکشنبه ۲۷ مرداد ماه نسبت به درخواست خود در سامانه کاداستر اقدام کنند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: در گستره استان سالانه حدود ۳۰۰ هزار تن مواد معدنی از معادن موجود، استخراج می‌شود و ارزش این مواد ۷۵۰ میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه ۲۰ درصد از ۲۲۵ فقره معدن استان مربوط به سنگ تزیینی است افزود: مجموع معادن استان ۲۳۰۰ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده‌اند و هدف ما تأثیرگذاری بر افزایش کارکرد، میزان بهره‌وری و اشتغال معادن است.

حاصلی بیان کرد: استان کرمانشاه از نظر دارا بودن ذخایر و معادن سنگ‌های تزیینی در رتبه دهم کشور قرار دارد که از این نظر عمده فعالیت‌های معدنی در حوزه سنگ‌های تزیینی در منطقه شهرستان هرسین متمرکز است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صمت استان کرمانشاه افزود: در استان ۲۸ معدن مرمریت و ۲۰ معدن سنگ دولومیت فعال هستند که محصولات خود را علاوه بر مصارف داخلی، به عراق و کشورهای حوزه خلیج‌فارس نیز صادر می‌کنند.

 

تسنیم

 

 

 

این خبر را به اشتراک بگذارید :