به گزارش کلهرنیوز  ، آیت الله مصطفی علما در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا سرمایه‌ای است که انسان را در دنیا و آخرت حفظ می‌کند.

وی با گرامیداشت سالروز شهادت امام جواد(ع) افزود: ایشان در سن ۸ سالگی به امامت رسیدند، دوران امامتشان  ۱۷ سال بود و نقش مؤثری در ترویج دین مبین اسلام داشتند.

امام جمعه کرمانشاه بیان داشت: این امام همام در طول عمر کوتاه و با برکتشان مروج تفکر اهل بیت بودند.

همه ما به بزرگان، عالمان و شهدا مدیون هستیم

آیت الله علما در ادامه با گرامیداشت ۱۱ مرداد سالروز شهادت آیت الله شیخ فضل‌الله نوری عنوان کرد: این عالم بزرگ در جریان مشروطه تنها یک کلمه مشروعه را به معنای اینکه تمام قوانین ما بر اساس اسلام باشد، اضافه کرد و به همین دلیل پای چوبه دار رفت.

وی تصریح کرد: همه ما به بزرگان، عالمان و شهدا مدیون هستیم و باید قدردان و ادامه دهنده راه این بزرگواران باشیم.

ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) باید الگویی برای جوانان باشد

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین با گرامیداشت سالروز ازدواج آسمانی حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) ادامه داد: خانواده در حقیقت پیکره اصلی جامعه است و این خانواده ها هستند که جامعه را تشکیل می‌دهند.

آیت الله علما با اشاره به اینکه این ازدواج آسمانی باید الگویی برای جوانان باشد، افزود: جوانان باید بدانند مهریه بالا و جهیزیه‌های آنچنانی ضامن خوشبختی آنها نیست بلکه آنچه خوشبختی می آورد عفاف، تقوا و سازگاری زن و مرد با یکدیگر است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) به زن و شوهر توصیه می‌کرد با هم رفیق باشند، اظهار داشت: ظواهر و تجملات زندگی را نگه نمی‌دارد و باید با اقتدای به اهل بیت(ع) از  ساده‌زیستی آنان الگو گرفت.

خطیب جمعه کرمانشاه همچنین ۱۲ مرداد سالروز تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را گرامی داشت و عنوان کرد: این مجموعه همواره کارهای بزرگی را انجام می‌دهد و برگزاری مناسبت‌های بزرگ و ملی همچون روز قدس، ۲۲ بهمن، عید فطر  و دیگر مناسبت ها در کمال آرامش از دستاورد این نهاد است که جای قدردانی و تشکر دارد.

امریکا از روی ناچاری شخصیت‌ها را تحریم می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه گفت: ۱۷ مرداد سالروز گروگانگیری و شهادت دیپلمات های کشورمان به دست طالبان در افغانستان است که همگی به دستور امریکا انجام شد.

وی همچنین سالروز شهادت شهید محمودرضا صارمی خبرنگار و روزنامه‌نگار ایرانی را نیز گرامی داشت.

آیت الله علما در ادامه به تحریم رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان اشاره کرد و افزود:امریکا دیگر کاری از دستش برنمی‌آید و از روی ناچاری شخصیت‌ها و دستگاه ها را تحریم می کند.

وی این کار امریکا را بی معنی دانست و تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی مورد تأیید رهبرانقلاب است.

مرصاد

این خبر را به اشتراک بگذارید :