به گزارش کلهرنیوز ، سعید شیرکوند، معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور صبح امروز به همراه معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه و جمعی از مدیران استانی از منطقه ویژه اقتصادی اسلام آباد غرب و گلخانه پیشگامان کوثر شهرستان بازدید کردند.

جهانبخش حیدری، فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب نیز در این بازدید اظهار داشت: برای ایجاد این منطقه ویژه ۱۴۰ هکتار زمین مزروعی از کشاورزان گرفته شد به بهانه اینکه اتفاق مثبتی بیفتد و مشکل بیکار حل شود.

وی افزود: این زمین در اختیار بخش خصوصی قرار گرفت اما عملا اتفاقی رخ نداد و  اسلام آبادغرب هنوز هم بیکارترین شهرستان استان است.

در این بازدید جمعی از سرمایه گذاران مشکلاتی نظیر نبود زیرساخت ها، مستقرنشدن گمرک، مشکل مخابراتی، فیبرنوری و مشکل گازرسانی را مطرح کردند و از آن گلایه داشتند.

سیروس شهبازی، مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه نیز در حاشیه این بازدید تاکید کرد که برای گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی ۳۰ میلیارد هزینه گازکشی نیاز است که تاکنون تامین اعتبار نشده است.

خلیل حیدری، میرکل گمرک استان نیز اظهار داشت: ما با توجه محدودیت نفرات  در  اینجا نیرو مستقر کردیم ولی عملا هیچ اتفاقی در خصوص کالای تولیدی صورت نگرفته است و کم کاری از سوی خود منطقه ویژه اقتصادی بوده است.

هدایت حاتمی،  معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در این بازدید تصریح کرد: تفکر ایجاد پتروشیمی اسلام آبادغرب از ابتدا اشتباه بود و دیگر اجرا نمی شود.

در ادامه دکتر شیرکوند در معیت مهندس حاتمی مدیر کل جهادکشاورزی استان کرمانشاه از گلخانه پیشگامان کوثر شهرستان بازدید کرد.

این گلخانه ۵۶ هکتاری مقرر شده ۲۵۸ هکتار آن زیرکشت محصولات تولید برود، محصول تولیدی این گلخانه در هفته گذشته روانه بازار شده و در نیم هکتار زیر کشت آزمایش این گلخانه ۷ نفر اشتغال ثابت و روزانه ۱۰ نفر کار گر مشغول فعالیت هستند.

به گزارش خبرنگار اسلام آبادخبر، معاون هماهنگی و نظارت اقتصادی و زیربنایی معاون اول رئیس جمهور در پایان این بازدید یک ساعته از منطقه ویژه اقتصادی و گلخانه اسلام آبادغرب گفت: وظایف و اختیارات بخش خصوص مشخص است و بخش خصوصی باید سرمایه گذار، دانش فنی و نیروی انسانی جذب کند و زیرساخت ها از داخل ایجادشود و در بازه زمانی تعریف شده نتیجه لازم حاصل شود.

وی افزود: انتظارات غیر واقع بینانه ای هم برای سرمایه گذار و هم برای منطقه ویژه شکل گرفته است که این یکی از مشکلات پیشرفت کار است.

/منبع:  اسلام آبادخبر

این خبر را به اشتراک بگذارید :